केन्द्रीय संस्करण

बेरूत विस्फोटमा मृत्यु भएका १५४ मध्ये ४३ सिरियाली नागरिक

person explore access_timeसाउन २४, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । लेबनानको राजधानी बेरूत शहरमा गत मङ्गलबार भएकोे शक्तिशाली विस्फोटमा ४३ सिरियाली नागरिकको मृत्यु भएको लेबनानस्थित सिरियाली दूतावासले शनिबार जानकारी गराएको छ । दूतावासले लेबनानका अधिकारीहरूले घोषणा गरेको १५४ मृतकमा आफ्ना ती नागरिकको परेका हुन् वा विस्फोटपछि अहिलेसम्म सम्पर्कमा आउन नसकेका व्यक्तिहरूमा आफ्ना नागरिकहरू परेको भन्ने विज्ञप्तिमा उल्लेख गरेको छैन ।

विज्ञप्तिमा भनिएको छ, “विस्फोटमा परी मृत्यु हुने सिरियालीको सङ्ख्या ४३ पुगेको हामीलाई प्रष्ट जानकारी प्राप्त भएको छ । यो घटनामा अन्य केही सिरियालीले पनि ज्यान गुमाएका हुनसक्छन् । तर यसबारे पुष्टि हुनेगरी सूचनाहरू प्राप्त भएका छैनन् ।”

दूतावासले केही मृतकहरूलाई स्वदेश पठाउने र लेबनानमा आफन्त रहेका वा सिरिया पठाउन कानूनी समस्या भएका अन्य शवलाई लेबनानमा नै अन्त्येष्टि गरिने जनाएको छ । लेबनानको स्वास्थ्य मन्त्रालयले बेरुत बन्दरगाहमा मंगलबार भएको विस्फोट पछि ६० भन्दा बढी मानिस अझै वेपत्ता रहेको बताएको छ ।

घटनास्थलमा उपलब्ध एएफपीका प्रतिनिधिहरुका अनुसार विस्फोटमा परी मृत्यु भएका सिरियालीहरू बन्दरगाह शहरमा सामान लिएर प्रवेश गरेको पानीजहाजका चालक दलका सदस्य रहेको बताइएको छ ।  सिरियाली द्वन्द्वका कारण लेबनानमा करिब १५ लाख सिरियाली आप्रबासी तथा शरणार्थीहरू रहेको संयुक्त राष्ट्रसंघको तथ्याङ्क रहेको छ । 

विस्फोटमा परी मृत्यु भएका १५४मध्ये २५ जनाको अझै सनाखत हुन सकेको छैन भने ६० जनाभन्दा बढी अझै हराइरहेको लेबनानी स्वास्थ्य मन्त्रालयले बताएको छ । स्वास्थ्यमन्त्रालय स्रोतका अनुसार बेरूतमा भएको विस्फोटमा कम्तीमा पाँच हजार व्यक्ति घाइते भएका थिए । उनीहरूमध्ये १२० जनाको स्वास्थ्य अवस्था चोटका कारण गम्भीर रहेको र सबैको राजधानीका विभिन्न अस्पतालहरूमा उपचार भइरहेको बताइएको छ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.