ad

सर्वोच्चमा रञ्जनका दुई छोराको निवेदन दर्ता गर्न अस्वीकार

person explore access_timeसाउन २३, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । रञ्जन कोइरालाका छोराहरु आयुष र आर्यनले आफ्ना बावु ‘निर्दोष छन्’ भन्दै दिएको निवेदन सर्वोच्च अदालतले दर्ता गर्न अस्वीकार गरेको छ । बिहिबार २३ वर्षीय आयुष र १९ वर्षीय आर्यनले प्रधानन्यायाधीशलाई सम्बोधन गरेर निवेदन दिएका थिए । तर, मुद्दामा उनीहरुको ‘सरोकार नभएको’ भन्दै सर्वोच्चको मुद्दा महाशाखाले सो निवेदनको दर्ता प्रक्रिया अगाडि बढाएन् ।


पत्नी हत्याको आरोपमा ८ वर्ष ६ महिना जेलमा बसेर पूर्वडिआईजी रञ्जन कोइराला साउन ८ मा रिहा भएका थिए । सर्वोच्चका न्यायाधीश बमकुमार श्रेष्ठ, प्रकाशकुमार ढुंगाना र कुमार रेग्मीको पूर्ण इजलाशले रञ्जनको मुद्दा पुनरावलोकन गर्न आदेश दिएको छ ।‘पुनरावलोकन आदेश भएको मुद्दामा छोराहरु सरोकारवाला भएनन्’ सर्वोच्च अदालतका प्रवक्ता भद्रकाली पोखरेलले रातोपाटीसँग भने– ‘म्यादमा प्रतिवादी हाजिर हुन्छन्, निवेदन दिएको कुरा हाम्रो नोटिशमा भएन् ।’मुद्दाका ‘कन्र्सन पार्टी’ नभएका कारण छोराहरुले दिएको निवेदन दर्ता नभएपछि रञ्जनले अब आफ्नो लिखित प्रतिवाद गर्न पाउँछन् ।
प्रधान न्यायाधीश चोलेन्द्रशम्सेर जबरा र न्यायाधीश तेजबहादुर केसीको संयुक्त इजलासले सजाय कटौती गरेर ८ वर्ष ६ महिना कायम गरेको थियो । सोही फैसलाका आधारमा रञ्जन रिहा भएका थिए ।(यसअघि रञ्जन कोइराका छोराहरु आयुष र आर्यनले आफ्ना बावु ‘निर्दोष छन्’ भन्दै दिएको निवेदन सर्वोच्चमा दर्ता भएको भन्ने समाचार प्रकाशित भएकोमा सच्याइएको छ–सम्पादक) 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।