केन्द्रीय संस्करण

भीमकला र टीकाको कौडा गीत ‘गोर्खा बजार’

person explore access_timeसाउन २३, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । विशेषगरि कौडा गीत गुरुङ समुदायको मौलिक गीत हो । पछिल्लो समय निकै मौलिक कौडा गीत बजारमा आउन थालेका छन् । यस्तैमा कोरोना कहरलाई पनि छिचल्दै गुरुङ कलाकारहरुले मौलिक कौडा गीत ‘गोरखा बजार’ ल्याएका छन् ।

भीमकला गुरुङ, टीका गुरुङ, बीबी गुरुङ (बलबहादुर), बीरबहादुर गुरुङ, राजकुमार गुरुङ र कृष्ण गुरुङको स्वर रहेको गीतमा भीमकला गुरुङ र कृष्ण गुरुङको संगीत रहेको छ । गीतको शब्द टीका गुरुङ आफैले कोरेकी हुन् । जसलाई जुजु गुरुङले संगीत संयोजन गरेका छन् ।

गीतको म्युजिक भिडियोमा दीप कोके गुरुङको निर्देशन तथा कोरियोग्राफी रहेको छ । पश्चिमाञ्चल साँस्कृतिक केन्द्रका कलाकारहरुको अभिनय रहेको भिडियोमा मधुर बस्नेत र विजय लामाको छायाँकन छ । गीतमा रोधी बस्ने प्रचलनसँगै माया साट्ने कुरा बुनिएको छ । जसमा माया साँटै गर्दा गोरखा र लमजुङ जिल्ला बीचको सम्बन्धलाई समेत जोड्न खोजिएको छ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.