केन्द्रीय संस्करण

नुवाकोटको विदुरमा पनि निषेधाज्ञा

person explore access_timeसाउन २१, २०७७ chat_bubble_outline0

नुवाकोट । कोरोना रोगको सङ्क्रमितको सङ्ख्या बढ्दै गएपछि नुवाकोटको विदुर नगरपालिकामा आजदेखि निषेधाज्ञा लगाइएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय नुवाकोटको आदेशअनुसार आज साँझ ६ बजेदेखि नै अनिश्चित समयका लागि निषेधाज्ञा लगाइएको हो ।

आदेशमा निषेधाज्ञा तथा बन्दाबन्दी भन्ने शब्द उल्लेख नगरे पनि यसअघि कायम गरिएको सरहको बन्दाबन्दी हुने गरेर कोरोना रोग नियन्त्रणका लागि आदेश जारी गरिएको नुवाकोटका प्रमुख जिल्ला अधिकारी झंकनाथ ढकालले जानकारी दिए ।

उनका अनुसार आजदेखि लागू हुने गरेर विदुर नगरपालिकाभित्रको सबै स्थानमा पास भएका तथा अतिआवश्यकबाहेकका यात्रुबाहकसहित सार्वजनिक यातायातका साधन सबै बन्द गरिने, क्वारेन्टिन तोकिएका बाहेकका सबै होटल तथा रेस्टुरेन्ट बन्द हुने, भेला सम्मेलन, धार्मिक तथा सांस्कृतिक, सामाजिक कार्य अर्को निर्णय नभएसम्म रोक लगाउने निर्णय गरिएको छ । 

यसैगरी भोलि बिहीबारदेखि लागू हुने गरेर नगर क्षेत्रभित्रका सरकारी र गैरसरकारी कार्यालयले प्रवाह गर्ने अतिआवश्यकबाहेक अरु नियमित सेवा प्रभावित हुने र प्रवाह गर्ने सेवामा पनि स्वास्थ्य सुरक्षाको मापदण्ड पालना गरेर प्रवाह गर्नुपर्ने आदेशमा भनिएको छ । विदुर नगरपालिकाको आग्रहमा प्रजिअले जारी गरेको आदेशको कार्यान्वयन, कार्यालयको सेवा प्रवाह प्रदेश सङ्घीय सरकार मातहतमा रहेका कार्यालयले गर्ने कटौता भने भोलिबाट लागू गर्न लागिएको छ । 

नुवाकोटमा रहेका अन्य स्थानीय तहमा पनि निषेधाज्ञा लगाउन आवश्यक छलफल गर्न बिहीबार प्रशासन कार्यालयमा बैठक बोलाइएको छ । नुवाकोटमा हालसम्म ४५ जनामा कोरोना रोगको सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । तीमध्ये नौ जनामा समुदायस्तरबाट रोगको सङ्क्रमण सरेको स्वास्थ्य कार्यालयको अनुमान छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.