केन्द्रीय संस्करण

डिसीमा सामाजिक दूरी कायम गर्दै जनैपूर्णिमा तथा रक्षाबन्धन कार्यक्रम भव्यताको साथ सम्पन्न

person explore access_timeसाउन २१, २०७७ chat_bubble_outline0

डिसी । अमेरिकाको डिसी महानगर क्षेत्रमा झन्डै एक दशकदेखि आफ्नो धर्म,संस्कार र संस्कृतिको जगेर्ना गर्ने उद्धेश्यले स्थापित डिसी नेपाली समाजले यस वर्ष पनि जनैपूर्णिमा तथा रक्षाबन्धन कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।

अमेरिकामा कोरोना भाइरसको महामारी भएता पनि मास्क (मुखावरण)लगाई र सामाजिक दूरी कायम गर्दै सोमबार विधिपूर्वक कार्यक्रम सम्पन्न गरिएकाे हाे ।

बिहान ७ बजेदेखि साँझ ६ बजेभित्र जनै तथा रक्षा बन्धन पूजन तथा मन्त्रणा गरी वितरण गरिएको थियो । हरेक वर्ष डिसी महानगर क्षेत्रका नेपाली समुदायहरुको घुइँचो रहने यस पर्वमा यस वर्ष पनि अपेक्षा गरे भन्दा मानिसहरु ज्यादा आएका थिए ।

हरेक वर्ष यस दिन डिसी क्षेत्रका हजारौलाई क्वाटी समेत खुवाइने गरिन्थ्यो भने यस पटक क्वाटी नभएता पनि फलाहार वितरण गरिएको थियो । 

सो अवसरमा पण्डित गुरू राजेन्द्र खनालले वैदिक विधिपूर्वक जनै तथा रक्षा बन्धन पूजन तथा मन्त्रणा गरी वितरण गरेका थिए । सामाजिक दूरीलाई कायम राख्न सजिलो होस भनेर बाहिर खुल्ला ठाउँमा टेबुलमा ब्यबस्थित रुपले मन्त्रणा गरिएका जनै, रक्षा बन्धन र पूजन सामग्रीका पुरिया राखिएको थियो ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.