केन्द्रीय संस्करण

कोरोनाको उपचारमा ट्रम्पले पुनः हाइड्रोक्सिक्लोरोक्विन प्रभावकारी बताए

person explore access_timeसाउन १४, २०७७ chat_bubble_outline0

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले एक पटक पुनः कोरोना संक्रमणको उपचारका लागि हाइड्रोक्सिक्लोरोक्विनको प्रयोगको समर्थन गरेका छन् ।

उनले भने, ‘मलेरियाको औषधी कोभिड–१९ को उपचारमा यसकारण खारेज गरिँदै छ किनभने यसको प्रयोगमा मैले सल्लाह दिएको हुँ ।’

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले भने, ‘जब म कुनै कुरा सिफारिश गर्छु तब उनीहरु यसलाई खारेज गर्न  मन पराउँछन् ।’

यद्यपि, यो औषधी कोरोनाको उपचारमा प्रभावकारी भएको कुनै प्रमाण भने भेटिएको छैन । विशेषज्ञका अनुसार यो औषधीको प्रयोगले मुटुरोग सम्बन्धि समस्या बढ्ने गर्छ । गत महिना मात्रै अमेरिकी फूड एण्ड ड्रग एडमिनिस्ट्रेशन (एफडीए) ले कोरोना संक्रमणको उपचारमा यो औषधीको प्रयोगको विषयमा चेतावनी जारी गरिसकेको छ ।

विश्व स्वास्थ्य संगठनले पनि हाइड्रोक्सिक्लोरोक्विन कोरोनाको उपचारमा प्रभावकारी भएको कुनै प्रमाण नभेटिएको बताइसकेको छ । उनको यो बयान अघि ट्वीटरले उनका छोरामाथि यो दाबीको प्रशंसा गर्दै भिडियो पोस्ट गरेपछि १२ घण्टासम्म उनलाई प्रतिबन्ध लगाइएको छ ।

कोरोनाभाइरसको उपचारका लागि हाइड्रोक्सिक्लोरोक्विनलाई डोनल्ड ट्रम्पले सबैभन्दा पहिले मार्चमा प्रभावकारी बताएको थियो । ७३ वर्षका डोनल्ड ट्रम्पले त्यसपछि मे मा आफूले यो औषधीको सेवन गरेको जानकारी दिए ।

उनले मंगलबारको पत्रकार सम्मेलनमा भने, ‘१४ दिनसम्म यो औषधीको सेवन गरेपछि मैले कुनै साइड इफेक्ट पाइनँ । म आफ्नो धारणा मात्रै राख्न सक्छु । थुप्रै अध्ययनपश्चात् मलाई लाग्छ कि सुरुवाती चरणमा यो औषधी प्रभावकारी छ । मेरो विचारमा यसको प्रयोगमा कुनै हानी छैन । नभए यो यति लोकप्रिय हुने थिएन ।’

स्रोतः बीबीसी

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.