केन्द्रीय संस्करण

अमेरिकामा भ्याक्सिनको सबैभन्दा ठूलो ट्रायल सुरु

person explore access_timeसाउन १३, २०७७ chat_bubble_outline0

कोरोनाभाइरसको भ्याक्सिन बनाउने क्रममा सोमबार संसारको सबैभन्दा ठूलो ट्रायल सुरु भएको छ । यो ट्रायलमा ३० हजार व्यक्तिहरुको सहभागिता रह्यो । संसारभरी कोरोना भ्याक्सिनको खोजका लागि कोसिस जारी छ । तीमध्ये जुन भ्याक्सिन अन्तिम चरणमा छन्, त्यसमा अमेरिका पनि समावेश छ ।

यद्यपि, अहिलेसम्म नेशनल इन्स्टिच्यूट अफ हेल्थ एण्ड मोडर्ना इंकर्मात् बनाइएको यो भ्याक्सिनले साँच्चै नै कोरोनाबाट जोगाउँछ भनेर प्रमाणित भने भइसकेको छैन । परीक्षणमा सहभागी भएकाहरुलाई पनि वास्तविक भ्याक्सिन दिइएको हो वा नक्कली भ्याक्सिनले परीक्षण गरिएको भन्ने जानकारी दिइएको छैन ।

दुईवटा खुराक दिएपछि वैज्ञानिकले दैनिक कामकारवाहीका क्रममा कुन समूह बढी संक्रमित हुन्छन् भन्ने कुराको निकै सूक्ष्म तरिकाले अध्ययन गर्नेछन् ।

स्रोतः बीबीसी

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.