केन्द्रीय संस्करण

भारत र चीनका सैन्य कमाण्डर विवादित क्षेत्रमा आज पुनः वार्ताको टेबुलमा

person explore access_timeअसार ३०, २०७७ chat_bubble_outline0
फाइल तस्विर

पूर्वी लद्दाखको चुशुलमा मंगलबार भारत र चिनियाँ सेनाका कमाण्डरहरुबीच नयाँ चरणको वार्ता हुँदैछ । यस दौरान वास्तविक नियन्त्रण रेखा (एलएसी) बाट दुबै सेना पछाडि हट्ने र आगामी चरण के गर्ने भनेर वार्ता हुने भारतीय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन् ।

दुई देशका कप्र्स कमाण्डर स्तरको यो चौथो वार्ता हो । यसअघि दुई देशका सेनाहरुले विवादित सीमा क्षेत्रमा तनाव कम गर्नका लागि ६ जून, २२ जून र ३० जूनमा वार्ता गरेका थिए । बैठक आज बिहान ११ बजेर ३० मिनेट जाँदा सुरु हुनेछ ।

भारतीय उत्तरी सेनाका पूर्व कमाण्डर लेफ्टिनेन्ट जनरल डिएस हुड्डा (अवकाशप्राप्त) का अनुसार मंगलबारको वार्ता निकै महत्त्वपूर्ण हुनेछ किनकी यस वार्तामा पैंगोंग त्सो र डेपसाङको फिंगर एरियाका विषयमा चर्चा हुनेछ । यस क्षेत्र विवादित रहिआएको छ र चीनले यस इलाकाअन्तर्गत एलएसीमा भारतीय क्षेत्र मिचेको भारतको दाबी छ । हुड्डाले भने, ‘यी दुबै क्षेत्रमा भारतीय पक्षको यथास्थितीमा बहाली गर्नका लागि जोड दिइनुपर्छ । यस्तो पहलमा कुनै कमी देखिएमा हामीलाई क्षेत्रीय नोक्सानी हुनसक्छ ।’

स्रोतः अमरउजाला

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.