केन्द्रीय संस्करण

बाढी एकको मृत्यु, ७४९ जना विस्थापित

person explore access_timeअसार २८, २०७७ chat_bubble_outline0
फाइल तस्बिर

झापामा अविरल वर्षाका कारण कनकाइलगायतका नदीमा आएको बाढीले एकको मृत्यु, एक बेपत्ता र ७४९ जना विस्थापित भएका छन् । 
जिल्ला प्रहरी कार्यालय झापाका प्रवक्ता राकेश थापाका अनुसार विरिङ नदीमा नुहाउन गएका झापा गाउँपालिकाका–५ का ३५ वर्षीय राजेश गणेशको मृत्यु भएको छ भने भद्रपुर–३ का ३३ वर्षीय हिरण राई मेची नदीमा नुहाउँदा बगेर बेपत्ता भएका छन् । 

पछिल्लो जानकारीअनुसार कनकाइ नदीमा आएको बाढीले झापा गाउँपालिका, गौरीगञ्ज गाउँपालिका र शिवसताक्षी नगरपालिकाका ७४९ जना घर डुबानमा परेका कारण विस्थापित भएका छन् । कनकाइ नदीमा जलसतह बढेर आज सतर्कता नजिक पुगेको छ भने अरु नदीमा पनि बाढी आएको छ । झापा गापाको कुमरखोदमा कनकाइको बाढीले डुबानमा परेका ११४ घरका ५५० जनालाई नेपाल रेडक्रस, गाउँपालिका र प्रहरीको सहयोगमा उद्धार गरी शितुमारी प्रावि र जुडो प्राविमा सेल्टर बनाएर सुरक्षितरुपमा राखिएको छ ।

यसैगरी गौरीगञ्ज गाउँपालिकामा कनकाइको बाढी बढ्न गई झिलझिलेमा ४३ घरका १५० जना, शिवसताक्षीको शिवगञ्जका सात घरका २९ जना र झोडाबस्तीका दुई घरका १४ जनालाई उद्धार गरी स्थानीय सेल्टरमा सारिएको छ । मेचीनगर–७ को पालिया खोलाको बाढी घरभित्रै पसेपछि नौ घरका ४२ जनालाई प्यारीभिट्टास्थित बसपार्कको कोठामा सारिएको छ । बाढीको कहर शुरु भएपछि झापामा नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी, नेपाली सेना नेपाल रेडक्रस सोसाइटी र स्थानीय तह विपद् व्यवस्थापन र उद्धारमा आपसी समन्वय गर्दै जुटिरहेका छन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.