केन्द्रीय संस्करण

मेस्सीको कीर्तिमानमा बार्सिलोनाको आशा जिवितै

person explore access_timeअसार २८, २०७७ chat_bubble_outline0

रियल भालाडोलिडमाथि संघर्षपूर्ण जीत हासिल गर्दै बार्सिलोनाले लिगको शीर्ष स्थानमा रहेको रियल म्याड्रिडसँगको दुरी एक अंकमा झार्न सफल भएको छ । खेलको १५ औँ मिनेटमा कप्तान लियोनेल मेस्सीको पासमा अर्टुरो भिडालले गरेको एक मात्र गोल नै खेलमा निर्णायक बन्न पुग्यो ।

घरेलु टोलीले बराबरी गोल फर्काउन थुप्रै अवसर प्राप्त गरेको थियो । तर, खराब फिनिसिङ र गोलकिपर मार्क आन्द्रे टेर स्टेगनका कारण त्यो सफल हुन सकेन ।

एक खेल कम खेलेको रियलले सोमबार ग्रानाडाको सामना गर्दैछ । आज बार्सिलोनाले जीत हासिल गर्न असफल भएको भए, अर्को खेलमा जीत हासिल गर्दै जिनेदिन जिदानको टोलीले स्पेनिस ला लिगाको उपाधि हात पार्ने थियो । रियल हेड टु हेड रेकर्डमा पनि बार्सिलोनाभन्दा अघि रहेको छ ।

मेस्सीको कीर्तिमान

मेस्सी ला लिगाको एउटै सिजनमा २० वा सोभन्दा बढी गोल र सँगै २० वा सोभन्दा बढी गोलको अवसर सिर्जना गर्ने पहिलो खेलाडी बनेका छन् । सन् २००८–०९ सिजनमा बार्सिलोनाका पूर्व खेलाडी ज्याभीपछि मेस्सीले एकै सिजनमा २० वटा गोलको अवसर सिर्जना गर्न सफल भएका हुन् ।

ला लिगाको एकै सिजनमा कुनै पनि खेलाडीले एकैपटक २० वा सोभन्दा बढी गोल र एसिस्टको कोशेढुंगा पार गर्न सकेका छैनन् । युरोपका शीर्ष ५ लिगमा भने यो उपलब्धि हासिल गर्ने मेस्सी दोस्रो खेलाडी हुन् । यसअघि थिएरी हेनरीले सन् २००२–०३ सिजनमा आर्सनलका लागि २४ गोल र २० एसिस्ट गरेका थिए ।

मेस्सीले यो सिजन हालसम्म बार्सिलोनाका लागि २२ गोल गरेका छन् ।  दोस्रो स्थानमा रहेका करिम बेन्जेमाभन्दा चार गोलले अघि रहेका छन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.