केन्द्रीय संस्करण

तिनाउमा शहीद अविरल उद्यान बन्दै

person explore access_timeअसार २४, २०७७ chat_bubble_outline0

पाल्पा । तिनाउ गाउँपालिका–२, दोभानमा शहीद उद्यान निर्माण शुरु गरिएको छ । तत्कालीन सशस्त्र द्वन्द्वमा पाल्पा सत्यवतीका १४ वर्षीय बालकलाई तत्कालीन शाही सेनाले हत्या गरेको थियो ।  शहीद अविरलका सम्झनामा अविरल उद्यान निर्माण गरी पर्यटकीय गन्तव्य बनाउन लागिएको गाउपालिकाले जनाएको छ । तिनाउ गाउँपालिका–२, दोभानले चालु आर्थिक वर्ष २०७६।०७७ सम्म रु २८ लाख लगानीमा  उद्यान निर्माण थालेको हो । उद्यानभित्र  अविरलको शालिक निर्माण गरिएको छ । 

उद्यानभित्र गोली लागेको ढुङ्गा सुरक्षितसाथ राखिएको छ ।  उद्यान क्षेत्रमा शौचालय, ट्रस र  खानेपानीका धारा निर्माण गरिएको वडाध्यक्ष राजेश श्रेष्ठले बताए । साना बालबालिकालाई  रमाउन उद्यानमा  मनोरञ्जनको व्यवस्था गरिएको  वडाध्यक्ष राजेश श्रेष्ठले बताए ।

स्थानीय बासिन्दा चक्रव्यूह थापाले उद्यान निर्माणले शहीद अविरलको सम्मान भएको बताउँदै  सो क्षेत्र आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्यका रुपमा विकास हुने विश्वास व्यक्त गरे ।  तिनाउ गाउँपालिका क्षेत्रमा धार्मिक तथा पर्यटकीयस्थललाई पर्यटकीय गन्तव्य बनाउन सकिने गरी आगामी आर्थिक वर्ष २०७७।०७८ मा कार्यक्रम ल्याइएको छ । पालिकाले सिद्धबाबा मन्दिर, नुवाकोट, सत्यवतीताल, सुकेताल, वसन्तपुर, गड्डा, हात्तीकोट, भ्mयाङ्ला, जन्तिलुङ, मरामकोट, झिगामारा, ठुलिउदाङ  र  गिन्टार कचलफाँट क्षेत्रलाई पर्यटकीय क्षेत्रका रुपमा विकास गर्ने छ । 

रामापिथेकस उद्यान  प्रदेश सरकारको बजेटमा निर्माण भइरहेको छ । नुवाकोटमा उजिरसिंह थापा, मणिमुकुण्दसेन स्मृति उद्यान, सांस्कृतिक डबली निर्माण सम्पन्न गर्न थप सहयोग गरिने गाउँपालिका अध्यक्ष ओमबहादुर घर्तीले बताए । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.