केन्द्रीय संस्करण

साधना लघुवित्तको आईपीओ आजदेखि, ६६ हजारले शेयर पाउने

person explore access_timeअसार २१, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । साधना लघुवित्तको आईपीओ आजदेखि खुल्दैछ । साधनाको करिब ६ लाख ६१ हजार कित्ता शेयरका लागि बिहान १० बजेदेखि आवेदन खुला हुन लागेको हो । उक्त शेयर असार २४ गते कार्यालय समयसम्म आवेदन दिन पाइनेछ ।

गोरखामा केन्द्रीय कार्यालय रहेको राष्ट्रियस्तरको इजाजतप्राप्त उक्त कुल शेयर पुँजीको ३२.५० प्रतिशतले हुन आउने ७ लाख ७ हजार ८ सय कित्ता शेयर साधारण निष्कासनको लागि खुला गरेकोमा कर्मचारी र सामुहिक लगानी कोषका लगानीकर्ताको आरक्षण छुट्टाएर ६ लाख ६१ हजार ५ सय  २० कित्ता शेयर सर्वसाधारणका लागि खुला गरेको हो ।

शेयर बाँडफाँटको विद्यमान प्रणालीअनुसार उक्त शेयर प्रत्येक आवेदकलाई १०–१० कित्ताका दरमा दिइनेछ । सोही कारण ६६ हजार १ सय ५२ आवेदकले गोला प्रथामार्फत् उक्त शेयर प्राप्त गर्नेछन् ।

लघुवित्त कम्पनीहरुको शेयरमूल्य सामान्यतया उच्च रहेको तथा साधनाको गतवर्षको अवस्था समेत राम्रो भएकोले यो लघुवित्तलाई आकर्षक कम्पनीको रुपमा हेरिएको छ । अघिल्लो वर्ष साधनाले प्रतिशेयर २५ रुपैयाँ ४५ पैसा नाफा कमाएको थियो ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.