प्रिमियर लिग च्याम्पियन लिभरपुलको सिटीसँग लज्जास्पद हार

person explore access_timeअसार १९, २०७७ chat_bubble_outline0

हालैमात्र प्रिमियर लिगको विजेता बनेको लिभरपुलले पूर्वविजेता म्यान्चेस्टर सिटीसँग लज्जास्पद हार बेहोरेको छ । गत हप्ता सिटी चेल्सीसँग पराजित भएपछि लिभरपुलको लिग उपाधिका लागि ३० वर्ष लामो प्रतिक्षा अन्त्य भएको थियो । तर, त्यसपछि खेलमा फर्केको लिभरपुल सिटीसँग ४–० गोलअन्तरले पराजित भएको हो ।

खेलको सुरुवातमा ने लिभरपुलले अग्रता बनाउने मौका गुमायो । मोहमद सलाहको प्रहार जाली चुम्न असमर्थ रह्यो । पेप ग्वार्डिओला टोलीले त्यसपछि खेलमा पूर्ण नियन्त्रण बनायो । २० मिनेटमा अन्तरमा ३ गोल गर्दै लिभरपुललाई स्तब्ध बनायो ।

केभिड डि ब्रुएनाले पेनाल्टीबाट सिटीलाई खेलको २५ औँ मिनेटमा अग्रता दिलाए । यो सिजन उनले ११ गोल गर्नका सथौ १७ वटा गोलको अवसर सिर्जना गरेका छन् । त्यसको १० मिनेटपछि राहिम स्टर्लिङले अग्रता दोब्बर बनाए । पहिलो हाफको अन्तिम समयमा फिल फोडेनले तेस्रो गोल थपे ।

दोस्रो हाफमा एलेक्स ओक्सालेड च्याम्बर्लिनले आत्मघाती गोल गरेपछि सिटीले सहज जित हासिल गर्न सफल रह्यो ।

योर्गन क्लपको नेतृत्वमा लिभरपुलले सबैभन्दा ठूलो हार ईतिहाद स्टेटियममा नै बेहोरेको छ । बिहीबार ४–० को हार बेहोरेको लिभरपुलले सन् २०१७ को सेप्टेम्बरमा ५–० ले पराजित भएको थियो ।

यता, सिटीले घरेलु मैदानमा पछिल्ला ४ खेलमा समग्रमा १४–० ले जीत हासिल गरेको छ । यता, लिभरपुल भने घरेलु मैदानबाहिर खेलिएका पछिल्ला ५ खेलमा गोल गर्न असमर्थ रहेको छ । सन् १९९२ मा लिभरपुल यसरी लगातार ८ खेलसम्म गोल गर्न असमर्थ रहेको थियो ।

३२ खेलपछि लिभरपुलको ८६ अंक रहेको छ भने सिटीको ६६ अंक रहेको छ ।

बिहीबार नै टोटनह्याम हटस्पर्स भने सेफिल्ड युनाइटेडसँग ३–१ ले स्तब्ध बनेको छ । जीतसँगै सेफिल्डले अर्को सिजन युरोपियन फुटबल खेल्न पाउने सम्भावनालाई कायम राखेको छ ।

जीतपछि सेफिल्ड लिगको सातौँ स्थानमा रहेको छ भने टोटनह्याम लिगको नवौँ स्थानमा खस्किएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।