केन्द्रीय संस्करण

३३ देशका नेपाली जनसम्पर्क समितिले सभापति देउवालाई ज्ञापनपत्र बुझायो

person explore access_timeअसार ६, २०७७ chat_bubble_outline0

 काँग्रेसको विदेशस्थित नेपाली जनसम्पर्क समितिका नेता तथा कार्यकर्ताहरुले पार्टी सभापति शेर बहादुर देउवालाई ज्ञापनपत्र बुझाएका छन् ।

विदेशी नागरिकता लिएका विदेशस्थित नेपाली जनसम्पर्क समितिका नेता तथा कार्यकर्ताहरुलाई कांग्रेसले १४ औं महाधिवेशनमा भाग लिनबाट बन्चित गर्ने तयारी गरेपछि ३३ देशका कांग्रेस  नेता कार्यकर्ताहरुले संयुक्त रुपमा उक्त ज्ञापनपत्र बुझाएका छन् ।

विश्वभरबाट छरिएका कार्यकर्ताहरुको तर्फबाट पार्टी जनसम्पर्क समिति विभाग प्रमुख गोविन्द भट्टराईमार्फत उनीहरुले शुक्रवार सो ज्ञापनपत्र बुझाएका हुन् । उनीहरुले नेपाली जनसम्पर्क समितिहरुको तर्फबाट नेपाली कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवालाई विश्वभर रहेका नेपाली जनसम्पर्क समितिले विधान र नियमावली संशोधन गर्न आग्रह गरेका छन् ।

ज्ञापनपत्र बुझ्दै पार्टी सभापति देउवाले विदेशमा रहेका कार्यकर्ताले उठाएको मागप्रति सकरात्मक रहेको बताउँदै आगामी केन्द्रीय समितिको बैठकमा छलफल गर्ने प्रतिबद्धता जनाएका थिए ।

 कांग्रेसको पछिल्लो संशोधित बिधान र पार्टीले जारी गरेको नियमावली बमोजिम प्रबासमा रहेका नेपाली काँग्रेसका आस्थावान तथा नेपाली जनसंपर्क समितिमा क्रियाशील सदस्यलाई पार्टीको महाधिवेशनमा प्रतिनिधित्व गर्न र क्रियाशील सदस्यता लिन (नयाँ तथा नवीकरण) का लागि नेपाली नागरिकताको प्रतिलिपी अनिवार्य समाबेश गर्नुपर्ने ब्यवस्था गरे पछि विवाद उत्पन्न भएको छ ।

ज्ञापनपत्रमा पार्टीको विधानमा रहेको व्यवस्थाले बिदेशमा रहेका लाखौं नेपाली कांग्रेसका समर्थक एवंम दोस्रो पुस्ताका प्रायः सबै नेपाली युवा युवती पार्टीको सक्रिय सदस्य बन्नबाट बन्चित हुने भन्दै सभापति देउवाको ध्यानार्कषण गराइएको छ । १३ औं महाधिबेशनमा प्राप्त अधिकारसहित प्रतिनिधित्वको सुनिश्चितता गर्न उक्त धारा निलम्बन गरि सम्पूर्ण देशका नेपाली जनसम्पर्क समितिको अधिवेशन र विधानमा एकरुपताका लागि ज्ञापनपत्रमा आग्रह गरिएको छ ।

 ज्ञापनपत्रमा विदेशस्थित नेपाली जनसम्पर्क समितिका सभापतिहरु, पूर्वसभापतिहरु, महाधिवेशन तथा महासमिति सदस्यहरु सहित ३३ देशका १३१ जना नेता तथा कार्यकर्ताको हस्ताक्षर रहेको नेपाली जनम्पर्क समिति बेल्जियममा पूर्वसभापति गंगाधार गौतमले जानकारी दिएका छन्

ध्यानाकर्षण गराउने मुलुक र नेता कार्यकर्ताहरुको नामावली:-

नेपाली काँग्रेसका आमन्त्रीत केन्द्रीय सदस्य बालकृष्ण पाण्डे(भारत) र आनन्द विष्ट(अमेरिका) रहेका छन् । त्यस्तै युवराज गुरुङ(बेलायत), कृष्ण गिरी(अष्ट्रेलिया), विनोद घिमिरे(पोचुगल), प्रेमजंग गुरुङ(नेदरल्याण्ड), बुद्धिप्रकाश ओली(क्यानडा), लेखबहादुर गुरुङ(मकाउ), भवानी तिमिल्सिना(युएई), जितेन्द्र शाही (नर्वे), रोशन केसी(जापान), आस्था विन्दु मल्ल(कोरिया), सुदर्शन थापा(मकाउ), दिलबहादुर गुरुङ(जर्मनी), पूर्ण हमाल(पोर्चुगल), कुल आचार्य(बेलायत), खगेन्द्र जिसी(अमेरिका), जानकी गुरुङ(बेल्जियम), एकराज गिरी(स्पेन), हिक्मत थापा(अफ्रिका),राम थापा (बेल्जियम), गंगाधर गौतम(बेल्जियम), नरेन्द्र भाट(कतार), नविन थपलिया(स्विडेन), शुधिर राना(फ्रान्स), सीता अर्याल(साइप्रस), बुद्धि घिमिरे(न्युजिल्याण्ड), राजन चापागाई(इटाली, शंकर न्यौपाने(कतार), विरेन्द्र सिंह कार्की(डेनमार्क), राजनकुमार जमरकट्टेल(चीन), काबा लक्ष्मी सापकोटा(आयरल्याण्ड), सन्देश केसी(माल्टा), बालकृष्ण सापकोटा(लक्जमबर्ग), धु्रवराज पौडेल(बेल्जियम), नारायण सुवेदी(जापान), गिरिराज कुँवर(कोरिया),प्रेम सापकोटा(अष्ट्रेलिया), बिमल सुवेदी(कतार), नारायण आचार्य(नेदरल्याण्ड), कुलप्रसाद गुरुङ(हङकङ), नविन पौडेल(डेनमार्क), लक्ष्मी सापकोटा(पोर्चुगल), सन्तोष घले (हङकङ), रामचन्दै पाठक(डेनमार्क), राम महतो(स्विटर्जरल्याण्ड), पुष्पराज भण्डारी(स्पेन), विनोद मोक्तान(बेलायत), त्रिलोचन सापकोटा(डेनमार्क), खेमराज बस्नेत(युएई),वसन्त श्रीनेत (हङकङ), लोकबहादुर गुरुङ(बेलायत), शरण केसी (जर्मनी), सालिकराम डुम्रे(स्पेन), जगत शाह (हङकङ), प्रविन शाही(नर्वे), निर्मल अर्याल(फ्रान्स), रामजीवि पन्त(इटाली), बलराम श्रेष्ठ (जापान), यमलाल सुवेदी(डेनमार्क), विजय मोक्तान(जर्मनी)रहेका छन् ।

त्यस्तै सुकराज न्यौपाने(आयरल्याण्ड), शशी पौडेल(नेदरल्याण्ड), विश्व पण्डित(बेलायत), हरिबोल भण्डारी(अमेरिका), विज्ञान प्रसाई(बेलायत), वेदप्रसाद खरेल(अमेरिका), महेश श्रेष्ठ(जापान), चिरिन्जीवी थापा(जापान), सुभास गुरुङ(बेल्जियम), सालिकराम गौतम(नेदरल्याण्ड), हेमराज भट्ट(अमेरिका), कमल पन्थी(बेल्जियम), सुभाष लोहनी(जापान), विष्णु रिजाल(स्पेन), बलिराम झा(बेल्जियम), निल थपलिया(अष्ट्रेलिया), चिजकुमार तामाङ(पोर्चुगल), शुसिल शर्मा(पोर्चुगल), भानु सापकोटा(पोर्चुगल), शंकर डाँगी(जर्मनी), जितु उपाध्याय(कोरिया), विनोद थापा(मलेसिया), अर्जुन काफ्ले(स्पेन), जितेन्द्र महतो(कोरिया), काजी गुरुङ(हङकङ), टंक लम्साल(जर्मनी), धर्म श्रेष्ठ(अमेरिका), बुद्धि सापकोटा(डेनमार्क), कमल गौतम(मलेसिया), महेश दाहाल(बेलायत), उल्का घिमिरे(बेल्जियम), केशव बराल(अमेरिका), सोम सापकोटा(माल्टा), जीवन कुँवर(अष्ट्रिया), दिपीका भुसाल(इजरायल), भवानी तिवारी(अष्ट्रिया), अनु थापा(इजरायल), दिनेश भण्डारी(बेल्जियम), नारायण चालिसे(पोल्याण्ड), चेतप्रसाद पौडेल(अमेरिका), चन्दै अधिकारी(क्यानडा), सुरेश गुरुङ(अष्ट्रेलिया), नारायण गुरुङ(लम्जम्बर्ग), इन्द्रराज अधिकारी(भारत), गौतम दाहाल(अमेरिका), बिमला भट्ट(इटाली), आर.के त्रिपाठी(बेलायत), हरि खत्री(लक्जम्बर्ग), शैलेन्दै अधिकारी ‘शैलु’, रोहित खड्का(अष्ट्रेलिया), गणेश खड्का(सेसल्स), कृष्णदक्त भट्ट(केन्या), मन थापा(नाइजेरिया), सुरेन्द्र प्रधान (जर्मनी) र विजन भट्ट(बेलायत) रहेका छन् ।

यसरी माग गर्नेहरुमा नेपाली जनसम्पर्क समितिका सभापति, पूर्वसभापति, महाधिवेशन सदस्यहरु÷ महाधिवेशन प्रतिनिधिहरु र पदाधिकारी तथा अन्य नेतृत्वपंक्ति रहेका छन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.