केन्द्रीय संस्करण

पाल्पामा ‘एक सिपाही एक बिरुवा अभियान शुरु’

person explore access_timeजेठ २४, २०७७ chat_bubble_outline0
file photo

पाल्पा । नेपाली सेनाले ‘एक सिपाही एक बिरुवा अभियान’ शुरु गरेको छ ।  विश्व वातावरण दिवस अवसर पारेर नेपाली सेना गोरखदल गण पाल्पाले शुक्रबारदेखि बिरुवा रोपेर सो अभियान शुरु गरेको हो । 

गणपति जनककुमार बस्नेतले तानसेनस्थित सेन माध्यमिक विद्यालय परिसरमा फलफूलको बिरुवा रोपेर सो अभियानको शुभारम्भ गरे । अभियानअन्तर्गत सेनाले विद्यालय परिसरमा धुपीसल्ला चार, कपुर १२, मसला चार, चिउरी दुई, सुन्तला चार, कागती चार, अम्बा चार, खल्ढुक चार र एग्रोगार्ड दुई बिरुण रोपेका छन् ।

सो अवसरमा गणपति बस्नेतले पाल्पाका ऐतिहासिक, धार्मिक तथा पर्यटकीय गन्तव्यमा फलफूलका बिरुवा रोप्न माग आएमा सेनाले सहयोग गर्ने बताउनुभयो । नेपाली सेनाले हरियाली बनाउने अभियानअन्तर्गत पाल्पाको मस्याम र श्रीनगर क्षेत्रमा पनि वृक्षरोपण गरेको छ । विद्यालयका व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष कृष्ण अधिकारीले विद्यालय क्षेत्रभित्र रोपिएका बिरुवा हुर्किँदा हरियाली बन्न सहयोग पुग्ने विश्वास व्यक्त गरे । 

गोरखदलले गणभित्रको नर्सरीमा फलफूलका बिरुवा आफैं उत्पादन गर्दै आएका छन् । कपुर एक हजार, तेजपात एक हजार, खल्डुक ५००, धुपी सल्ला, कपुर, मसला, चिउरी, सुन्तला, कागती, अम्बा र एग्रोगार्ड लगायतका महत्वपूर्ण फलफूल तथा जडीबुटीका बिरुवा नर्सरीमा उत्पादन गर्दै आएको गोरखदल गणले जनाएको छ ।
 
पाल्पाका ऐतिहासिक स्थल, अमरनारायण मन्दिर, भगतवी मन्दिर, भैरवस्थान र रानीमहल क्षेत्रको सरसफाइलगायतका काममा पनि अग्रसरता देखाएको गोरखदल गणले जनाएको छ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.