केन्द्रीय संस्करण

हात्तीको मृत्युः पक्राउ अभियुक्तले भने, ‘विस्फोटक नरिवलमा थियो, भुइँकटहरमा होइन’

person explore access_timeजेठ २४, २०७७ chat_bubble_outline0

केरलमा गर्भवती हात्तीको मृत्युको मामिलामा केरल प्रहरी तथा वन विभागका अधिकारीको संयुक्त समूहले एक व्यक्तिलाई पक्राउ गरेको छ । एक प्रहरी अधिकारीले यसबारे पुष्टि गर्दै अन्य दुई व्यक्तिको पनि खोजी जारी रहेको जानकारी दिए ।

 प्रहरी अधिकारी जी सिवाविक्रमले बीबीसीसँगको कुरानीमा अभियुक्त रबरको खेतीमा मजदुरी गर्ने जानकारी दिए । हात्तीमाथि किन यस्तो गरियो यसबारे हालसम्म पत्ता लाग्न नसकेको र यसबारे अनुसन्धान जारी भएको उनले बताए ।

अभियुक्तलाई एकदिन अघि सोधपुछका लागि हिरासतमा लिइएको थियो र शुक्रबार उनलाई पक्राउ गरिएको हो । घटनाबारे अनुसन्धान गरिरहेका अधिकारीका अनुसार यो मामिलामा दुई संदिग्ध अभियुक्तलाई सोधपुछपछि छोडिएको र एक व्यक्तिलाई सोधपुछका लागि हिरासतमा राखिएको थियो ।

प्रहरी अधिकारीले भने, ‘अभियुक्तले बिस्फोटक भुइँकटहरमा नभई नरिवलमा राखिएको जानकारी दिए । उनको नाम विल्सन हो ।’


 

यद्यपि, प्रहरीले यो नै अभियुक्त वास्तविक नाम हो होइन भनेर स्पष्ट गरेनन् ।

सिवाविक्रमले भने, ‘जनावरलाई खेतबाट टाढा राख्नका लागि यो क्षेत्रमा यी व्यक्तिहरुका लागि यस्ता हर्कत निकै साधारण हो ।’

केरलका मुख्य वाइल्डलाइफ वार्डन आईएफएस सुरेन्द्र कुमारले बीबीसीसँगको कुराकानीमा भने, ‘यस्तो लागिरहेको छ कि विस्फोटक राख्नुको मुख्य उद्देश्य जंगली सुँगुरललाई खेतबाट टाढा राख्नु थियो । यद्यपि, अन्य दुई अभियुक्तको गिरफ्तारीपछि नै स्थिती थप स्पष्ट हुनेछ ।’

उनले भने, ‘अन्य दुई अभियुक्त पक्राउ भएपछि मात्रै बिस्फोटकका लागि नरिवलको प्रयोग गरिएको थियो वा भुइँकटर भन्नेबारे पनि थाहा हुनेछ । तीमध्ये एक फरार छन् । त्यहि फरार व्यक्तिले नै फलमा बिस्फोटक भरेर त्यहाँ राखेको बताइन्छ ।’

स्रोतः बीबीसी

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.