केन्द्रीय संस्करण

बेलायतमा कोभिड–१९ सम्भावित खोपको उत्पादन सुरु

person explore access_timeजेठ २३, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । बेलायतको औषधी निर्माता कम्पनी एस्ट्राजेनेकाले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) रोक्नका लागि डिजाइन गरिएको सम्भावित खोपको उत्पादन सुरु गरेको छ । यो खोप पहिलो चरणको परीक्षणहरुमा सफल भएको छ । यद्यपि, अक्सफोर्ड विश्वविद्यालयका वैज्ञानिकहरुको सहयोगमा विकास गरिएको यो खोप अहिले पनि परीक्षणकै क्रममा रहेको छ । तर औषधी कम्पनीका प्रमुख पास्कल सोरियटले बीबीसीसँग भने, ‘एस्ट्राजेनेका यो विश्वास गर्छ कि हामीले अब यो खोपको (खुराक) डोज उत्पादनमा लागेका छौ, हामीले यसको (खुराक)डोज बनाउनुपर्छ । ताकि जब यो खोप परीक्षणमा प्रभावकारी हुन्छ, तब यसको माग बढेसँगै हामी सप्लाई गर्न सकौं ।’

उक्त कम्पनीले विश्वभर यो खोपको २ अर्ब डोज सप्लाई गर्न सक्षम हुने दाबी गर्दै आएको छ । सोरियटले बीबीसँग भने, ‘यदि खोप प्रभावकारी साबित भएन भने पनि हामी यो जोखिम मोलेर अघि बढिरहेका छौं । त्यो बेला हामीले ठूलो आर्थिक मूल्य चुकाउनुपर्नेछ । किनकि यो बीचमा (संकट) हामी जे पनि गर्न तयार भएका छौ ।’ बेलायतस्थित अक्सफोर्ड विश्वविद्यालयका वैज्ञानिकहरु प्छिल्ला महिनादेखि खोप परीक्षणमा अहोरात्र खटिरहेका छन् । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.