केन्द्रीय संस्करण

स्वास्थ्य संकटकालको एजेन्डा मन्त्रिपरिषद बैठकमा परेन

person explore access_timeजेठ २२, २०७७ chat_bubble_outline0
file photo

काठमाडौं । स्वास्थ्य मन्त्रालयले देशमा स्वास्थ्य संकटकाल घोषणा गर्ने निर्णय गरेपनि यससम्बन्धी एजेन्डा मन्त्रिपरिषद बैठकमा पेश हुन सकेन् । कोरोना भाइरसको सक्रमणको मात्रा बढ्दै गएपछि मन्त्रीस्तरीय बैठकबाट स्वास्थ्य संकटकालको निर्णय गर्दै मन्त्रिपरिषदको बैठकमा लैजाने निर्णय भएको थियो । 

बिहिबार बसेको मन्त्रिपरिषदको बैठकमा यसबारे कुनै कुरा नउठेको जानकारी दिए । बिहिबार नियमित प्रेस ब्रिफिङमा स्वास्थ्य मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास देवकोटाले स्वास्थ्य संकटकालको निर्णय गरेर मन्त्रिपरिषदमा प्रस्ताव पठाइएको जानकारी गराएका थिए । मन्त्रालयले बनाएको कार्यविधि अनुसार २ हजारभन्दा बढी संक्रमित देखिएमा स्वास्थ्य संकटकाल घोषणा गर्ने व्यवस्था अनुसार मन्त्रीस्तरीय निर्णयलाई मन्त्रिपरिषदको बैठकमा पेश गर्ने भनिएको थियो । 
मन्त्रिपरिषदको बैठकमा भारतबाट आउने नेपालीलाई सिमानामा कोरोना परिक्षण गरेर सम्बन्धीत प्रदेशलाई जिम्मा लगाउने, प्रदेशले जिल्लालाई र  जिल्लाले सम्बन्धित स्थानीय तहलाई जिम्मा लगाउने निर्णय गरेको छ । उनीहरुलाई यातायातका साधानबाट सुरक्षित रुपमा लगेर क्वारेन्टाइनमा राख्ने निर्णय भएको एक मन्त्रीले जानकारी दिए ।  यस्तै, हवाई माध्यमबाट विदेशबाट आउने नेपालीहरुका लागि पनि प्रदेश अनुसार स्थान तोकी प्रदेशले जिम्मा लिने र उनीहरुको स्वास्थ्य परिक्षण गरी सम्बन्धित स्थानीय तहलाई जिम्मा लगाउने निर्णय गरेको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.