केन्द्रीय संस्करण

तत्काल कर बुझाउने सूचना सच्याउन काँग्रेसको माग

person explore access_timeजेठ २१, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसले लकडाउनको समय भित्रै तत्काल कर बुझाउने सूचना जारी गर्नु अस्वभाविक, अप्राकृतिक, अव्यवहारिक र गैरजिम्मेवारपनको पराकाष्ठा भएको ठहर गरेको छ । सरकारको यस कार्य प्रति नेपाली काँग्रेस संसदीय दल घोर भत्र्सना गरेको प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाणले जनाएका छन् ।


एक विज्ञप्ति जारी गर्दै उनले लेखेका छन्, ‘कोरोना रोगको कारण बन्द भएका साना देखि ठूला उद्योगधन्दाका साथै श्रमिकवर्ग र कृषकहरुका लागि सरकारले विशेष राहत प्याकेज व्यवस्था गर्नुपर्नेमा त्यसको विपरित करका लागि ताकेता गर्नु भनेको वर्तमान सरकार आम नेपाली नागरिकप्रति उदासीन रहेको प्रष्ट भएको छ ।’

आमनागरिकलाई पिडा माथि पिडा थप्ने कार्य अत्यन्त निन्दनीय रहेको बताउँदै सरकारको यस गलत कदमलाई तत्काल सच्याउनको लागि नेपाली कांग्रेस संसदीय दल जोडदार माग गरेका छन् ।  । जनतालाई पिडा माथि पिडाको अनुभूति नदिन पार्टीले खबरदारी समेत गरेको छ ।

विगत ७० दिन भन्दा बढी समयदेखि कोरोना भाईरसको कारण सरकारले मुलुकभर बन्दाबन्दी (लकडाउन) गरिरहेको अवस्था छ । यस अवधिमा सरकार जति गम्भीर एवं जिम्मेवारीपूर्वक ढंगबाट कोरोना रोगको रोकथाम, न्यूनिकरण तथा उपचारका लागि तत्पर हुनुपर्ने हो तर त्यसो नभई दिनानुदिन एक पछि अर्को जनतालाई आतङ्कित गर्ने कार्य गर्दै आइरहेको काँग्रेसको आरोप छ । सरकार जनताप्रति अनुत्तरदायी भएको कारण सरकारको कार्य क्षमतामा प्रश्न चिन्ह खडा भएको बताउँदै सरकार दिनप्रति दिन असफल हुँदै गइरहेको पार्टीको ठहर छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.