केन्द्रीय संस्करण

युएईमा नेपाली महिलाको बिचल्लीः इराक लान्छु भन्दै आमालाई दलालले फसायो, छोरी बेपत्ता

person explore access_timeजेठ २०, २०७७ chat_bubble_outline0

युएई । इराक र कुवेत लैजान्छु भन्दै दलालमार्फत युएई ल्याईएका ३ नेपाली महिला बिचल्लीमा परेका छन्। गत फागुनमा भारतको नयाँ दिल्ली हुँदै युएई आईपुगेका गोरखा च्याङलिङकी मन्जु घले तामाङ, दाङ लालमट्टे–३ कि बिमला दमै र सिनधुपाल्चोक बोल्दी–६ कि सुक्रानी तामाङ बिचल्लीमा परेका हुन् । आमासँगै आएकी सुक्रानी तामाङकी छोरी सोम्बो तामाङ बेपत्ता छिन्।

चौध दिनदेखि ९ महिनासम्म भारतमा राखेर उनीहरुलाई नेपालका एजेण्ट हिमाली तामाङ, शकर तामाङ, धना र साईला थिङ मिलेर गत फागुनको दोश्रो साता युएईको अजमानमा ल्याएका थिए। युएईका एजेन्ट बंगाली नागरिकले उनीहरुलाई प्रतिव्यक्ति १४ हजार दिराममा स्थानीय म्यानपावर एजेन्सीलाई बेचे।

‘ईराक र कुवेत लैजान भन्दै युएई ट्रान्जिट बनाएका उनीहरुलाई एजेन्टले बेचेको पत्तो भएन’ गोरखाकी मन्जु घले भन्छिन्। ‘हामीहरुलाई यतै काम गर्न दवाब दियो, पसलमा राख्थो, अरबी लगायत अन्य मुलका नागरिकहरु आएर हाम्रो मोलमोलाइ गर्थे। हाम्रो मूल्य १४–१५ हजार दिर्हाम थियो। महँगो भएर नै कतै काम गर्न पाईएन।’

‘रुममा थुनेर राखियो, पीडित विमला दमै भन्छिन्। एक छाक खान पनि धौ–धौं, फोहोर पनि खाएर महिनौं बस्यौं। सँधैजसो बंगाली एजेण्टले पिट्दै मार्दिन्छु भनेर धम्क्याउँदै मानसिक यातना दिन्थ्यो। त्यसैले हामी बस्न नसकेर भाग्यौँ।’ 

सिन्धुपाल्चोककी सुक्रानी तामाङको पीडा पनि एउटै छ। तर उनीसँगै आएकी आफ्नो छोरी सोम्बो तामाङलाई बंगाली एजेण्टले बेपत्ता बनायो। उनले अहिलेसम्म आफ्नी छोरीलाई भेट्न सकिकी छैनन् । 

पीडित उनीहरु अहिले एनआरएनए अलऐनको सम्पर्कमा आईपुगेका छन्।उनीहरुलाई आवश्यक प्रक्रिया पुरा गरेर नेपाल फर्काउने दूतावासले जनाएको छ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.