केन्द्रीय संस्करण

सांसदको आक्रोशः बजेटअघि विद्युतीय सवारीमा कर बढ्ने सूचना कसरी लिक भयो ?

person explore access_timeजेठ २०, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । आगामी आर्थिक बर्षको बजेट आउनु अगावै विद्युतीय सवारी साधनको कर बढ्दैछ भन्ने सूचना लिक गरेर विद्युतीय कार भित्रेकोमा संसदले आक्रोश पोखेका छन् । 

बजेटमाथिको छलफलकै क्रममा सांसदहरुले कर बढ्ने सूचना बजेट अगावै कसरी लिक भयो ? भन्दै प्रश्न गरेका छन् ।  सांसद मिनेन्द्र रिजालले कर बढ्दै गर्दा सो गाडी भित्रिएकोमा प्रश्न गर्ने ठाउँ रहेको बताए । उनले भने, ‘बजेटमा बढ्दै गरेको करबारे व्यवसायीले कसरी जानकारी पाएर त्यति ठूलो संख्यामा सवारी भित्रिए भन्ने प्रश्न गर्ने ठाउँ छ ।’

अर्का संसद प्रेम सुवालले पनि बढ्दै गरेको करका विषयमा जानकारी दिएर व्यवसायीलाई फाइदा दिने काम कसरी भयो यसबारे अर्थमन्त्रीले जानकारी गराउनुपर्ने बताए ।

तर अर्थमन्त्री डा. युवराज खतिवडाले भने अर्थ मन्त्रालयबाट सूचना बाहिरिएर जान सम्भव नभएको बताए । उनले भने, ‘बजारलाई प्रभावित पार्न सकिँदैन । बजारले अनुमान गरेर वर्षेनी ठुलो संख्यामा गाडी भित्र्याउने गरेका छन् ।’ 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.