केन्द्रीय संस्करण

एमसीसीका कार्यक्रम तीन वर्षदेखि सञ्चालन हुँदै आएको अर्थमन्त्रीको खुलासा

person explore access_timeजेठ १९, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । एमसीसीको सहयोगमा गएको तीन वर्षदेखि नै सरकारले आफ्ना कार्यक्रमहरु सञ्चालन गर्दै आएको खुलासा भएको छ । 

अर्थमन्त्री डा. युवराज खतिवडाले सोमबार प्रतिनिधिसभामा बजेटमाथि उठेका प्रश्नको जवाफ दिँदै सो कुराको खुलासा गरेका हुन् । उनले सोही अनुसार यो वर्ष पनि एमसीसीका कार्यक्रम बजेटमा समावेश गरेको जानकारी दिए । 

‘तर अमेरिकी सहयोग एमसीसीको सहयोग रकम त्यो बेला मात्रै निकासा हुन्छ त्यो बेला मात्रै निकासा हुन्छ । जुन बेला संसदमा विचाराधीन रहेको सम्झौतापत्र यो संसदले अनुमोदन गर्छ । त्यो नगरुन्जेल यथावत नै रहन्छ’, अर्थमन्त्रीको जवाफ छ । त्यस्तै अर्थमन्त्री खतिवडाले सरकारले बनाएको वैदेशिक सहायता नीतिका आधारमा त्यस्ता सहायता राष्ट्रिय बजेटमा, राष्ट्रिय हितमा र राष्ट्रिय स्वार्थमा मात्रै प्रयोग गर्ने गरेको बताए । 

‘यसरी सहायता प्रदान गर्दा हामी बजेट सहयोगलाई प्राथमिकता दिन्छौ’, उनले सवै प्रकारका सहायतामा यही नियम लागू हुने पनि बताए ।  

सरकारले यसअघि एमसीसीको नाम नलिएपनि त्यस अन्तर्गतका कार्यक्रम नीति तथा कार्यक्रम र बजेटमा राखेको थियो । त्यसमार्फत चार सय विद्युत प्रसारण लाइन निर्माण गर्ने सरकारको तयारी छ । तर यो विषयमा सत्तारुढ दलकै नेताहरुले विरोध गरेपछि गत शनिबार बसेको नेपाल कम्युनिस्ट पाटी (नेकपा)को सचिवालय बैठकले सम्झौता संसदले अनुमोदन नगरेसम्म काम अघि नबढाउन सरकारलाई निर्देशन दिएको थियो । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.