केन्द्रीय संस्करण

बजेटले किसानलाई निराश बनायो : किसान संघ

person explore access_timeजेठ १७, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेस निकट नेपाल किसान संघले आगामी आर्थिक वर्ष २०७७, ०७८ को बजेटले किसानलाई निराश बनाएको जनाएको छ। कृषि क्षेत्रमा विनियोजित बजेटको स्वरुप देखेर किसान निराश भएको संघका अध्यक्ष भानु सिग्देलद्वारा शनिबार विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

कोरोना भाइरसको विश्वव्यापी महामारीका कारण सिर्जिता बन्दाबन्दीले धराशयी बनेको अर्थतन्त्र कृषि क्षेत्रमा व्यापक लगानी गरी कृषि क्रान्तिका माध्यमबाट छोटो समयमै भरथेग गर्न सकिन्छ भन्ने विश्वासमा रहेका नेपाली किसान, कृषिविज्ञहरु यो बजेटबाट निराश भएको उनले बताए ।

‘कृषिको उत्पादक क्षमता बढाउने र नयाँ रोजगारी सिर्जना गर्ने जिम्मा हिजैदेखि खासै प्रभाव देखाउन नसकेको प्रधानमन्त्री कृषि आधुनिकीकरण परियोजनालाई दिइनु उपलब्धिहीन हो,’ विज्ञप्तिमा भनिएको छ।

लक्षित वर्गसम्म पुग्न नसकेको र व्यापक अनियमितता भएको भनी गम्भीर रुपमा आलोचित व्यक्तिलाई अनुदान दिने परिपाटी कायमै राखिएको भन्दै संघले बजेटभित्र व्यवस्था गरिएका यो संयन्त्रहरुले नेपालको कृषिलाई कही नपुर्याउने निष्कर्ष निकाल्दै बजेटमा पुनरवलोकन गर्न माग गरेको छ।

साथै संघले भारत प्रवेश गरिसकेको सलह किरा निकट भविष्यमै नेपालमा पनि प्रवेश गर्न सक्ने सम्भावनालाई ध्यानमा राखी समयमै यसको निवारणको व्यवस्था मिलाउन माग गरेको छ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.