केन्द्रीय संस्करण

आज लकडाउनको ६८ औं दिनः सवारी साधन र मानिसहरुको आवागमन न्यून

person explore access_timeजेठ १७, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । कोरोना भाइरस रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सकारले लागू गरेको लकडाउनको आज ६८ दिन पुगेको छ । गत चैत ११ गते देखि लागू भएको लकडाउन जेठ २० गते सम्मका लागि तोकिएको छ । लामो समय लकडाउन भएपछि जनजीवन प्रभावित भएको छ । तर पनि लकडाउनको पालना भएको पाइएको छ । शनिबार काठमाडौं उपत्यकाका विभिन्न ठाउँमा पुग्दा सवारी साधन र मानिसहरुको आवागमन न्यून देखिएको छ । उपत्यकाका मूख्य सडकहरुमा अत्यावश्यक सेवा र पासवाहक सवारी साधन मात्रै सञ्चालनमा आएका छन् ।

प्रहरीले सवारी साधनको जाँचलाई कडाई गरेको छ । अत्यावश्यक सेवा र पास नलिइ सञ्चालनमा आएका सवारी साधनलाई नियन्त्रणमा लिई कारबाही गरेको छ । त्यस्तै सडकमा मानिसहरुको आवागमन पनि देखिँदैन् । उपत्यकाका भित्री सडकहरुमा पनि लकडाउनको पालना भएको पाइएको छ । सबै पसलहरु बन्द छन् भने मानिसहरुको आवागमन पनि न्यून छन् । अत्यावश्यक खाद्य सामग्री र तरकारीका पसलहरु बिहान र बेलुका खुल्ने गरेका छन् । मानिसहरु सामाजिक दुरीलाई कायम गर्दै आफ्नो घर नजिकको पसल सम्म पुगेर किनमेल गर्ने गरेका छन् ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले शुक्रबार दिउँसो गरेको नियमित प्रेस ब्रिफिङअनुसार नेपालमा कूल १ हजार २ सय १२ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण देखापरेको छ । जसमध्ये २ सय ६ जना निको भएका छन् भने ६ जनाको मृत्यु भएको छ । यस्तै शुक्रबार सम्म कूल ६४ हजार १ सय ५४ जनाको पीसीआर परीक्षण भएको छ । कूल ९९ हजार ३ सय ३६ जना क्वारेन्टाइनमा रहेका छन् भने १ हजार जना आइसोलेसनमा रहेका छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.