केन्द्रीय संस्करण

कोरोना महामारीः स्पेनमा अब गरिब परिवारले मासिक ४ सय ६२ युरो पाउने

person explore access_timeजेठ १६, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । स्पेनको वामपन्थी सरकारले देशका गरिब जनतालाई न्युनतम राहतका कार्यक्रमलाई अनुमोदन गरेको छ । यो कार्यक्रम अन्तर्गत प्रत्येक गरिब परिवारले अब मासिक ४६२ युरो राहत पाउने जनाइएको छ । यस कार्यक्रममा स्पेन सरकारले ५ जनाभन्दा बढी व्यक्ति भएका परिवारका लागि बढी रकम राहत दिने जनाएको छ । सरकारले धेरै सदस्य भएका परिवारलाई अधिकतम ९९० युरो राहत उपलब्ध गराउने जनाएको छ ।

यो कार्यक्रम कोरोना महामारीकै बीचमा एक्कासि अनुमोदन गरिएको हो । यो योजनाबाट स्पेनमा साढे आठ लाख मानिसहरु लाभान्वित हुने विश्वास लिइएको छ । यो कार्यक्रममा विशेषगरी बाहिरी देशबाट स्पेनमा बसोबास गरिरहेका आप्रवासीहरुलाई सामेल गरिनेछ । त्यसका लागि स्पेनमा एक वर्षभन्दा बढी समय बसोबास गरेको हुनुपर्ने जनाइएको छ ।

यो योजनाका लागि स्पेन सरकारले वर्षिक ३ अर्ब युरो खर्च गर्ने तयारी गरेको छ । स्पेनका सामाजिक सुरक्षा मन्त्री जोस लुइस एस्क्रिवाले शुक्रबार कार्यक्रमबारे जानकारी दिँदै भने, ‘यदि हामीले यी छानिएका परिवारलाई समाजमा अझ राम्रो ठाउँमा ल्यान सक्यौं भने यो हाम्रो सफलता हुनेछ ।’ स्पेन युरोपमा कोरोना महामारीबाट अति प्रभावित मुलुकहरुमध्ये पर्दछ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.