केन्द्रीय संस्करण

कोभिड–१९ को बिरामीका लागि यो औषधी खतरनाक

person explore access_timeजेठ १६, २०७७ chat_bubble_outline0

क्यान्सर पीडित कोरोनाभाइरसका बिरामीका लागि मलेरियाको औषधी हाइड्रोक्सिक्लोरोक्विन निकै खतरनाक भएको एक अनुसन्धानले बताएको छ ।

अमरिकी अनुसन्धानकर्ताले क्यान्सरका बिरामीलाई कोभिड–१९ को उपचारका लागि हाइड्रोक्सिक्लोक्विन दिनु खतरनाक साबित हुनसक्ने चेतावनी दिएका छन् ।

अनुसन्धानकर्ताका अनुसार यो औषधीको प्रयोग गरेर उपचार गराइरहेका कोरोना संक्रमितको मृत्युदर तीन गुणा बढी आशंका छन् । अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पले कोभिड–१९ को उपचारमा यो औषधी गेमचेन्जर बताएका थिए । ट्रम्पले त आफू संक्रमणबाट बच्नका लागि यो औषधी सेवन गरिरहेको पनि बताएका थिए । अनुसन्धानकर्ताका अनुसार डाक्टरले कोरोना बिरामीलाई यो औषधी दिन अस्विकार गरिरहेका छन् ।

अमेरिकन सोसाइटी अफ क्लिनिकल ओंकोलोजीका प्रमुख डा. होवार्ड बर्रिजले भने, ‘हाइड्रोक्सिक्लोरोक्विन र एन्टिबायोटिक एजिथ्रोमाइसिन प्रयोग गरेर कोभिड–१९ बिरामीको उपचार गर्नु जोखिमपूर्ण छ ।’

सुरुवातमा यसले कोरोनाका बिरामीको मद्दत गर्ने बताएको थियो । वान्डरबिल्ट युनिभर्सिटी मेडिकल सेन्टरका डाक्टर जर्मी वार्नरले पत्रकारसँग भने, ‘जुन कोरोना बिरामीको उपचार हाइड्रोक्सिक्लोरोक्विन र एन्टिबायोटिकमार्फत् भइरहेको छ, उनीहरुमा ३० दिनभित्र अन्य उपचार विधिको तुलनामा मृत्युको खतरा तीन गुणा बढी भइरहेको छ ।’

स्रोतः बीबीसी

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.