ad
केन्द्रीय संस्करण

जनसंख्याको कम्तिमा २ प्रतिशतको कोरोेना परीक्षण गर्ने सरकारको योजना

person explore access_timeजेठ १२, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले जनसंख्याको कम्तिमा २ प्रतिशतको कोरोना परीक्षण गर्ने सरकारको योजना रहेको बताएका छन् । सोमबार राष्ट्रका नाममा सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्रीले सो कुरा बताएका हुन् । प्रधानमन्त्री ओलीले सातै वटा प्रदेशमा २० वटा भन्दा बढी प्रयोगशालाबाट हाल परीक्षण भइरहेको बताउँदै सरकारले परीक्षणको दायरालाई फराकिलो बनाएको बताए । उनले महामारी फैलिन नदिन संक्रमित भेटिएको स्थानलाई सिल गरेर परीक्षणलाई तीव्र पारिने बताए ।

त्यसक्रममा उनले माहामारी नियन्त्रणमा प्रारम्भिक दिनमा अलमल भएपनि अहिले सफल भएको समेत बताए । ‘नाका बन्द, उडान बन्द लगायतका निर्णयले महामारी हुनबाट बचाएको छ । तर ढुक्क भएर बस्नसक्ने अवस्था नभएकाले सरकार सचेत छ’, प्रधानमन्त्री ओलीको भनाइ छ ।

उनले आपूर्ति व्यवस्था तथा प्रयोगशाला सातै प्रदेशमा पुर्याएको तथा कम्तिमा २ प्रतिशत परीक्षण गर्ने योजना भएको भन्दै आपूर्ति व्यवस्था सहज बनाउने, स्थानीय तहलाई साझेदारी गर्ने, क्वारेन्टाइनको स्तरोन्नति गर्दै होटललाई क्वारेन्टाइनका रुपमा विस्तार गर्ने योजना रहेको पनि जानकारी दिएका छन् । उनले क्वारेन्टाइनको प्रबन्ध र राहत वितरणमा स्थानीयलाई सक्षम बनाएर क्वारेन्टाइनको अवस्थामा व्यापक सुधार गरिने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे ।

महामारीसँग जुध्न सवै सरकारी संयन्त्र चुस्त र दुरुस्त हुनुपर्ने भन्दै यस्तो अवस्थामा खेल्ने भुमिकालाई हेरेर मूल्यांकन सरकारले गर्ने प्रधानमन्त्रीको भनाइ छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.