केन्द्रीय संस्करण

पीअर्सनले बेलायतमा काम, अध्ययन वा बसोबासका लागि आवेदन गर्नेका लागि अंग्रेजी भाषाको परीक्षण शुरू गर्दै

person explore access_timeजेठ १०, २०७७ chat_bubble_outline0

लन्डन– विश्वको सिकाई कम्पनी पीअर्सनले बेलायतमा काम गर्न वा बस्न वा अध्ययन गर्न खोजिरहेका व्यक्तिहरूलाई यस कदमको तयारीका लागि मद्दत गर्न अब विश्वव्यापी स्थानहरूमा पीटीई परीक्षण बुक गर्न सकिने घोषणा गरेको छ । 

आज युके सरकारले पीअर्सनलाई बुकिङ्ग खोल्न र चीन लगायत प्रारम्भिक २० स्थानहरुमा युके भिसा र आप्रवासन (युकेभीआई) को लागी सुरक्षित अंग्रेजी भाषा टेस्ट (सेल्ट) प्रदान गर्न अनुमोदन गरेको छ । बुकिङ्ग सबै २० स्थानहरूमा लिन सकिन्छ, ११ स्थानहरू परीक्षणको लागि खोल्न सकिन्छ, र बाँकी ९ वटा खोल्नका लागि एक पटक व्यक्तिगत कोभिड—१९ प्रतिबन्धहरू हट्नु पर्नेछ ।

यो आशा गरिएको छ कि बेलायतसहित बाँकी सबै सेल्ट परीक्षण स्थानहरू यस गर्मीको याममा चरणहरू अनुसार सञ्चालन हुने छन ।

परीक्षण पीअर्सन भीयूई परीक्षण केन्द्र सञ्जालको माध्यमबाट वितरित गरिनेछ । सबै अपरेटिंग टेष्ट केन्द्रहरूले कोभिड—१९ को फैलावट रोक्नको लागि सामाजिक दूरी सहित, परीक्षण लिनेहरू र कर्मचारीहरूको सुरक्षालाई समर्थन गर्न सार्वजनिक स्वास्थ्य अधिकारीहरूबाट प्राप्त निर्देशन र सूचनाहरूको पालना गर्न जारी  राख्ने पीअर्सनले जनाएको छ ।

पीअर्सनका इङग्लिस एसेसमेन्टका वरिष्ठ उपाध्यक्ष फ्रेया थोमस मङ्कले भने, ‘मलाई खुशी लाग्यो कि अब हामी युकेभीआई उद्देश्यका लागि केही स्थानमा पीटीई प्रस्ताव गर्न सक्छौं । यसको मतलब मानिसहरु बेलायतमा अध्ययन गर्न, काम गर्न वा बस्न आउने तयार गरिरहँदा उनीहरु पीटीई बुक गर्न शुरु गर्न सक्दछ, र केहि मामलाहरुमा पीटीई लिन पनि सक्छन् ।’

पीअर्सनका भीयूईका वरिष्ठ उपाध्यक्ष डा. ग्यारी ए गेट्सले भने, ‘हामी हाम्रो विश्वव्यापी परीक्षण केन्द्र नेटवर्क भरमा सुरक्षित अंग्रेजी भाषा टेष्ट प्रदान शुरू गर्न पाउँदा खुसी छौं । पूर्ण डिजिटल परीक्षणले विश्वव्यापी टेस्ट लिनेहरूको एआई टेक्नोलोजीद्वारा अंग्रेजी भाषा प्रवीणताको निस्पक्ष र अत्यधिक सटीक परीक्षण प्रस्ताव गर्दछ ।’ 

पिअरसनको सेल्ट परीक्षणहरू आप्रवासन आवश्यकताहरूमा केन्द्रित छन् र विवरणहरू निम्न अनुसार रहेका छन्:

पीटीई एकेडेमिक (यूकेभीई)— यो काम र अध्ययन भिसाका लागि स्वीकारिएको चार कौशल भाषा परीक्षा हो । यसले बोल्ने, सुन्ने, पढ्ने र लेख्ने सीप परीक्षण गर्दछ ।

पीटीई होम— यो परिवार, बसोबास, नागरिकता आवेदनका साथै खेलकुद र एक विदेशी व्यापार अनुप्रयोगहरूको प्रतिनिधि को लागी स्वीकारिएको दुई कौशल भाषा परीक्षण हो । यसले बोल्ने र सुन्ने दक्षताहरूको परीक्षण गर्दछ ।

पीटीई एकेडेमिक पीअर्सनमा सब भन्दा द्रुत बृद्धि हुने उत्पादनहरू मध्ये एक हो र यो कम्पनीको लागि एक रणनीतिक बृद्धि प्राथमिकता हो, गत बर्ष परीक्षण खण्डमा १७ प्रतिशत वृद्धि भएको थियो । परीक्षण सबै भिसा आवेदनहरूको लागि अष्ट्रेलिया र न्यूजील्याण्ड सरकारले पहिले नै स्वीकार गरिसकेका छन् । यो १००प्रतिशत अष्ट्रेलिया, न्युजील्याण्ड र आयरिश विश्वविद्यालयहरु र ९८प्रतिशत बेलायत विश्वविद्यालयहरुद्वारा स्वीकार गरिसकेको छ ।

पीअर्सन विश्वको ७० वटा देशहरूमा २२,५०० भन्दा बढी कर्मचारीहरू सहित संचालित अग्रणी कम्पनी हो । प्रशिक्षार्थीहरू, शैक्षिक संस्था, रोजगारदाता, सरकारहरू र विश्वव्यापी रूपमा अन्य साझेदारहरूलाई सामग्री, एसेसमेन्ट र डिजिटल सेवाहरू प्रदान गरेको छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.