केन्द्रीय संस्करण

चितवनबाट ट्रक चढेर घर आएका थिए धनुषाका दुई संक्रमित*

person explore access_timeजेठ ४, २०७७ chat_bubble_outline0

जनकपुर । धनुषामा पाइएका संक्रमित दुई जना व्यक्ति चितवनबाट आएको खुलेको छ । २० वर्षीय र ६५ वर्षिय संक्रमित व्यक्तिहरु धनुषाको नगराइन नगरपालिका वडा नम्बर ९ स्थित घोडघास गाउँका हुन् ।

जिल्ला बाहिरबाट आएपछि उनीहरुलाई नगराइन नगरपालिका वडा नम्बर–५ स्थित गंगुलीमा रहेको प्रादेशिक क्वारेनटाइनमा बसेका छन् । प्रादेशिक क्वारेनटाइन स्थलका संयोजक संतोष ठाकुरले संक्रमित दुवै ब्यक्ति चितवनबाट घोडघासस्थित घर आएका थिए ।

उनीहरु बैशाख ३० गते नै चितवनबाट नगराइन नगरपालिकास्थित घर आइपुगेका क्वारेन्टाइन स्थलका संयोजक ठाकुरले जानकारी दिए । उनले भने, ‘दुवै जना आफ्नो घर पुगेर घर परिवारसँगै बसिरहेका थिए । तर पछि स्थानीय प्रहरीले बाहिरबाट आएका मानिसहरु घरमा बसेको जानकारी पाए लगत्तै उनीहरुलाई क्वारेनटइनमा ल्याइएको थियो ।’

दुवै जना चितवनस्थित मैदा कारखानामा काम गर्छन् । दुवै चितवनबाट पैदल यात्रा गर्दै पथलैयासम्म आएका थिए । त्यसपछि ट्रकमा चढेर र गन्तव्यसम्म आउनका लागि पुनः पैदल यात्रासमेत गर्दै घोडघासस्थित घर आइपुगेका थिए ।

बैशाख ३० गते नै दुवै जनाको स्वाब संकलन गरेको थियो । अहिले ति दुवै जनालाई थप उपचारका लागि प्रादेशिक अस्पताल जनकपुर स्थित कोभिड–१९ विशेष अस्पतालमा ल्याइएको छ ।

update

शनिबार राति संक्रमण देखिएका धनुषाका दुई जना व्यक्तिले झुठो विवरण दिँदा कन्ट्याक्ट ट्रेसिङमा समस्या देखिएको छ । ति दुई जना संक्रमितले सुरुमा आफुहरु चितवनबाट आएको बताएपनि जनकपुरस्थित कोभिड विशेष अस्पतालमा आउँदा उनीहरुले आफुहरु मुम्बईबाट आएको स्वीकार गरेका छन् ।

धनुषाको नगराइन नगरपालिका वडा नम्बर ५ स्थित प्रादेशिक क्वारेन्टाइनमा रहेका दुवै संक्रमितले स्वास्थ्यकर्मी र सुरक्षाकर्मी समेतलाई आफूहरु वैशाख ९ गते चितवनबाट आएको भन्दै झूठो विवरण दिँदै आएका थिए । संक्रमित दुवै धनुषाको नगराइन नगरपालिका वडा नम्बर ९ स्थित घोडघासका हुन् ।

प्रादेशीक जनस्वास्थ्य कार्यालयका प्रवक्ताले उनीहरु मुम्बईबाट आएको जानकारी दिए । उनीहरूलाई मोटरसाइकलमा चढाएर सीमाबाट क्वारेन्टाइनसम्म ल्याउने व्यक्ति सम्पर्कमा आएपछि उनीहरू पोल खुलेको थियो । त्यसपछि भने उनीहरुले वास्तविक कुरा बताएका थिए ।

ति दुवै जना चितवनबाट नभएर भारतको मुम्बईबाट आएको खुलेको छ । मुम्बईमा उनीहरू मजदूरी गर्ने गरेका थिए । उनीहरु आउने क्रममा धनुषाको बेलो गाउँमा खाना समेत खाएको कुरा खुलासा भएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.