केन्द्रीय संस्करण

बेलायतमा कोरोना संक्रमणबाट ३० हजार बढीको निधन

person explore access_timeबैशाख २५, २०७७ chat_bubble_outline0
file photo

लन्डन । बेलायतमा कोरोना भाइरस (कोभीड–१९) बाट मृत्यु हुनेको संख्या ३० हजार ६ सय १५ पुगेको छ । गएको २४ घन्टाभित्र ५ सय ३९ जनाको कोरोना भाइरसका कारण निधन भएको छ । गएको २४ घन्टाभित्र थप ५ हजार ६ सय १४ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । हाल बेलायतमा कोरोना संक्रमितहरुको संख्या २ लाख ६ हजार ७ सय १५ रहेको छ । त्यस्तै २४ घन्टाभित्र ८६ हजार ५ सय ८३ जनामा कोरोनाको परीक्षण गरिएको छ । दैनिक १ लाख जनाको कोरोना परिक्षण गरिने सरकारको नीति रहेपनि विगत केहिदिन यता, उक्त संख्या कम भएको छ । हालसम्म बेलायतमा १५ लाख मानिसहरुमा कोरोनाको परीक्षण गरिसकिएको छ ।

त्यस्तै बेलायतमा ४४ जना गैरआवासीय नेपालीहरुको कोरोना संक्रमणका कारण निधन भएको नेपाली दूतावास लन्डनले जानकारी दिएको छ । तर एनआरए यूकेले दिएको तथ्याँकअनुसार हालसम्म ५१ जना नेपालीहरुको निधन भैसकेको छ । मृत्यु हुनेहरुमा दुई तिहाईभन्दा बढी भूतपूर्व गोर्खा सैनिकहरु रहेका छन् । कोरोनाबाहेक अन्य कारणले पनि अन्य १५ जना नेपालीहरुको निधन भएको छ ।

कोरोनाको संक्रमणबाट हालसम्म विश्वमा २ लाख ६८ हजार भन्दा बढीको निधन भैसकेको छ । सबैभन्दा बढी मृत्यु हुने मुलुकमा अमेरिका पहिलो स्थानमा रहेको छ, जहाँ ७५ हजारभन्दा बढीको कोरोनका कारण मृत्यु भएको छ । त्यस्तै कोरोनाबाट सबैभन्दा बढी मृत्यु हुने मुलुकमा बेलायत दोस्रो स्थानमा रहेको छ । गएको २ दिनदेखि युरोपियन मुलुक इटालीलाई पछी पार्दै कोरोनाबाट सबैभन्दा बढी मृत्यु हुनेमा बेलायत युरोपकै पहिलो मुलुक बनेको हो ।  
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.