केन्द्रीय संस्करण

लकडाउनबीच पनि धमाधम बन्दै छ रंगशाला (फोटोफिचर)

person explore access_timeबैशाख २४, २०७७ chat_bubble_outline0

पोखरा । देश यतिबेला लकडाउनमा छ । मान्छेको दैनिकी नै ठप्प हुने गरि देशमा लकडाउन जारी गरेको पनि महिना दिन बढी भइसक्यो । तर, पोखरा रंगशालाको खेल मैदान निर्माणमा भने धमाधम अघि बढी रहेको छ । रंगशालामा अहिले दैनिक ८० देखि ९० को हाराहारिमा कामदारले काम गरिरहेका छन् ।

राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् (राखेप)का सदस्य राजेश गुरुङका अनुसार देशमा चैत ११ गतेदेखि लकडाउन जारी भए लगत्तै रंगशाला निर्माणको काम अघि बढाइएको हो । रंगशाला निर्माणको काममा जुटेका कामदारको सहमतिअनुसार नै काम अघि बढाइएको उनले सुनाए ।

‘युवा तथा खेलकुद विकास समिति र राखेपसँग सल्लाह भएर मेरो कोर्डिनेसनमा काम सुरु गरियो,’ उनले भने, ‘३५–३६ दिनदेखि रंगशाला निर्माणको काम अघि बढिरहेको छ ।’ रंगशाला निर्माणमा विभिन्न जिल्लाका मजदुरहरु खटिएको उनले सुनाए ।

अहिले रंगशाला भित्र फुटबल अभ्यास मैदानको निर्माण कार्य चलिरहेको छ । अभ्यास मैदानसँगै अरु निर्माणका काम पनि अघि बढी रहेको उनले सुनाए ।

१३ औँ दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग) अघिदेखि रंगशाला निर्माणको काम सुरु भए पनि रंगशाला निर्माणले पूर्णता पाउनसकेको थिएन । नवौँ राष्ट्रिय खेलकुदको लागि अहिले मैदान तयार भइरहेको उनले सुनाए ।

युवा तथा खेलकुद विकास मन्त्रीको निर्देशनमा खेलकुद परिषद्बाट ९० लाख रुपैयाँ विनियोजन भएको थियो । ‘यति रकमभन्दा पनि हामी जसरी खटेर काम गरिरहेका छौं । काम धेरै नै अघि बढिरहेको छ,’ उनले भने ।

आर्थिक अवस्था कमजोर भएका कामदारलाई राहतदेखि रंगशालाभित्रै खाजा र खानाको समेत व्यवस्था गरिएको उनले सुनाए ।

रंगशालाका प्रोजेक्ट म्यानेजर इन्जिनियर दीपक बरालले रंगशालामा निर्माण सामग्री ल्याउन कुनै कठिनाइ नभए पनि दक्ष जनशक्ति ल्याउन भने समस्या परेको उनले सुनाए । बाहिर गएका दक्ष जनशक्ति लकडाउनको कारण उतै अल्झिएको उनले जानकारी दिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.