केन्द्रीय संस्करण

एउटा लेखका कारण चीन–फ्रान्सबीच थामिएन विवाद

person explore access_timeबैशाख ४, २०७७ chat_bubble_outline0

फ्रान्स र चीनबीच सुरु भएको कुटनीतिक विवाद रोकिने छाँटकाँट छैन । यी दुई देशबीच एउटा आलेखका कारण विवाद सुरु भएको थियो ।  बुधबार फ्रान्सका सिनेटरले चिनियाँ दूतावासको वेबसाइटमा अहिले पनि विवाद निम्त्याउने उक्त आलेख किन नहटाएको भन्दै प्रश्न गरेका छन् ।

उक्त लेखकै कारण फ्रान्सका विदेश मन्त्रालयले पेरिसस्थित चिनियाँ दूतावासका राजदूतविरुद्ध कानूनी कारवाहीसमेत गरेका थिए । फ्रेन्चमा लेखिएको यो लेख विभिन्न भागमा चिनियाँ दूतावासको वेबसाइटमा छापिएको छ । यसलाई चिनियाँ दूतावसाले ट्वीटसमेत गरेको छ ।

उक्त लेखमा कोरोना भाइरसको महामारीको विषयमा चीनले उठाएको कदमको तारिफ गर्दै पश्चिमी देशको आलोचना गरिएको छ । फ्रान्सले यतिबेला विवाद गर्नु समय सान्दर्भिक देखिँदैन किनभने फ्रान्सले चीनसँग ६० करोड मास्क मगाएको छ र यो अझै आउन बाँकी नै छ ।

सुरुवातमा फ्रान्स यो लेखका लागि चुप थियो तर पछि विरोध बढेपछि फ्रान्सका विदेश मन्त्रालयले चिनियाँ राजदूतमाथि कानूनी उपचार थाले ।

बुधबार फ्रान्सका थुप्रै सिनेटरले चिनियाँ दूतावासले आफ्नो वेबसाइटबाट उक्त लेख किन नहटाएको भन्दै आपत्ति जनाएका हुन्  ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.