केन्द्रीय संस्करण

कोरोनाका कारण बदलिँदै समाजः दक्षिण अफ्रिकाका कुख्यात अपराधीहरु बने गरिबका सहयोगी !

person explore access_timeचैत २८, २०७६ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । दक्षिण अफ्रिकाको केप टाउन सहरका केही क्षेत्रमा दशकौंदेखि द्वन्द्व चर्किरहेको छ । त्यहाँ वर्षौदेखि आपराधिक गिरोहको बर्चस्व रहेको र बेला बेलामा जघन्य अपराधका घटनाहरु पनि बाहिर आइरहेका हुन्छन् । तर पछिल्ला केही महिनायता त्यहाँको वातावरण भिन्न देख्न सकिन्छ । 

अहिले विश्वभर आएको कोरोना महामारीका कारण त्यहाँका कुख्यात अपराधीहरु पनि मानवीय सहयोगको अभियानमा जुट्न थालेका छन् । त्यहाँका कुख्यात आपराधिक गिरोहका सदस्यहरु अहिले आपसी विवादलाई बिर्सेर गरिबहरुलाई खाना र औषधी बाँड्ने अभियानमा जुटिरहेका छन् । उनीहरुले आफ्ना नेटवर्कहरुलाई मानवीय सहयोगका लागि प्रयोग गर्न थालेका छन् ।

कोराना त्रासदीका बीचमा अहिले त्यहाँ सरकारले लकडाउनको घोषणा गरेको छ । लकडाउनका कारण गरिबहरु अभावमा तड्पिरहेका छन् । गरिबहरुको उक्त पीडामा साथ दिन अहिले त्यहाँका कुख्यात आपराधिक गिरोहका सदस्यहरु पनि जुटिरहेको देख्न सकिने भन्दै बीबीसीले समाचार लेखेको छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.