केन्द्रीय संस्करण

विश्वभर यस्तो देखियो ‘पिंक’ अप्रिल सुपरमुन

person explore access_timeचैत २७, २०७६ chat_bubble_outline0

मंगलबार राति यो वर्षकै सबैभन्दा चम्किलो र ठूलो चन्द्रमा देखियो । यसलाई पिंक अप्रिल सुपरमुन भनिएको थियो । चन्द्रमा जब पृथ्वीको सबैभन्दा नजिक आउँछ, त्यसलाई नै सुपरमुन भनिन्छ । यतिबेला अन्य समयभन्दा आकाशमा चन्द्रमा ठूलो र चम्किलो देखिन्छ । यसपटक देखिएको सुपरपुनलाई पिंक मुन भनिए पनि चन्द्रमा वास्तवमै गुलाबी रंगको देखिने भने होइन । वसन्त ऋतुको पहिलो सुपरमुन भएको कारणले उत्तर अमेरिकामा यो समय फुल्ने ‘मस पिंक’ नामक फूलको कारण यसलाई सो नाम दिइएको हो ।

यस चन्द्रमालाई विश्वभरका फोटोग्राफरहरुले आफ्नो क्यामारामा कैद गरेका छन् । हेरौँ रोयटर्सले संग्रह गरेका केही तस्विरहरुः

माल्टा

क्रिमेया

बेलायत

थाइल्याण्ड

अस्ट्रिया

थाइल्याण्ड

माल्टा

बेलायत

युक्रेन

युएई

इन्डोनेसिया

जर्मनी

भर्जिनिया

फ्रान्स

चिली

इटाली

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.