केन्द्रीय संस्करण

दीपकराज गिरीले भने–‘हामीमा एक्लै हिरो हुने बानी छ’

person explore access_timeचैत २५, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

काठमाडौं । तेस्रो पटक पनि सरकारले लकडाउनको अवधि थपेपछि दैनिक ज्याला मजदुरी गरेर खाने श्रमिकहरु अप्ठ्यारोमा देखिएका छन् । यस्तो अवस्थामा फिल्मको ज्यालामजदुरी गरेर आफु र आफ्नो परिवारको पेट पाल्दै आएका प्राविधिकहरुको अवस्था समेत दयनीय बनेको छ ।

यो अप्ठ्यारोबाट प्राविधिकहरुलाई पार ल्याउन विभिन्न फिल्मकर्मीले चलचित्र प्राविधिक संघलाई नगददेखि विभिन्न खाद्यान्नसम्म सहयोग गरिरहेका छन् । विभिन्न व्यक्ति तथा संस्थाबाट पाएको सहयोग प्राविधिक संघले पिडित प्राबिधिहरुको घरघरमा पुर्याइरहेको छ ।

यो क्रममा एकाथरी फिल्मकर्मी अप्ठ्यारोमा रहेकाको लागि सहयोगमा जुटिरहेका छन् भने अर्काेथरी फिल्मकर्मी चन्दा उठाएर मजदुरको अपमान गरेको भन्दै सामाजिक सञ्जालमा विरोध गरिरहेका छन् । अभिनेता दीपकराज गिरीले मजदुरलाई गरिएको सहयोगको विरोध गर्नेहरुलाई हिरो हुने बानी परेकाले बिरोध गरेको बताएका छन् ।

उनले सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा एक स्टाटस् पोष्ट गर्दै सो बताएका हुन् । ‘भारतमा सबै कलाकारले दैनिक ज्याला गर्ने कामदारलाई पैसा उठाएर मद्दत गर्दैछन् । हामीले पनि त्यही गर्दैछौ’ उनले अगाडि लेखेका छन् ‘हामीले गर्दा चन्दा किन उठायौं, श्रमिकको अपमान भयो ।’ बलिउड फिल्मकर्मीबाट हामीले धेरै सिक्न बाँकी रहेको बताएका दीपकले हामीमा एक्लै हिरो हुने बानी भएका कारण यसको विरोध भएको समेत उल्लेख गरेका छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.