केन्द्रीय संस्करण

भारतमा प्रधानमन्त्री मोदीसहित सांसदहरुको ३० प्रतिशत तलब कोराना महामारीविरुद्धको लडाईमा खर्च गरिने

person explore access_timeचैत २४, २०७६ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । भारत सरकारले प्रधानमन्त्री नरेन्द्य्र मोदीसहित सम्पूर्ण सांसदको तलबमा ३० प्रतिशत कटौती गर्ने निर्णय गरेको छ । भर्खरै बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले सांसदको तलब घटाउने निर्णय गरेको हो । सरकारको यो निर्णय अप्रिल १ देखि लागू हुने बीबीसीले जनाएको छ ।  भारतीय सूचना प्रसारणमन्त्री प्रकाश जावडेकरका अनुसार मन्त्रिपरिषद बैठकले उक्त प्रस्ताव पारित गरेसँगै सांसदहरुको १२ महिनाको तलब ३० प्रतिशत र भत्ता कटौती हुने र कटौटी गरिएको रकम कोरोना महामारीविरुद्धको लडाईमा खर्च गरिनेछ ।

उनका अनुसार मन्त्रिपरिषद बैठकले यो निर्णय गरेलगत्तै राष्ट्रपति, उपराष्ट्रपति र सबै राज्यका गभर्नरले पनि आफ्नो इच्छाले तलबको ३० प्रतिशत रकम कटौती गर्ने निर्णय गरेका छन् । भारतमा अहिले कोरोना भाइरस संक्रमण तिव्र रुपमा फैलिरहेको छ । अहिलेसम्म त्यहाँ १ सय ९ जनाको मृत्यु भएको छ भने ४ हजारभन्दा बढीमा संक्रमण पुष्टि भैसकेको छ ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.