केन्द्रीय संस्करण

उपचार गर्न नमान्ने अस्पताल र चिकित्सकको सूची तयार गर्न मुख्यमन्त्री राउतको निर्देशन

person explore access_timeचैत १८, २०७६ chat_bubble_outline0

जनकपुर । मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतले कोरोनाभाइरसको  संक्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि प्रदेश नम्बर २ मा भइरहेको प्रयास प्रति असन्तुष्टि जनाएका छन् । उनले अहिलेको विपदको घडीमा प्रदेशका जनतालाई बचाउन कुनै पनि जिल्लाका प्रमुखहरुले सन्तोषजनक प्रयास गर्न नसकेको बताएका हुन् । असन्तुष्टि जनाउदैँ उनले भने, ‘म काम गर्छु, नसकेको खण्डमा राजीनामा दिन्छु ।

त्यस्तै मुख्यमन्त्री राउतले अस्पतालमा चिकित्सक तथा निजी अस्पतालले विरामीलाई भर्ना नगरेको प्रति ध्यानाकर्षण गराउँदै भने यस्ता निजी अस्पतालको लाइसेन्स खारेजी र विरामी चेकजाँच गर्न नमान्ने चिकित्सकलाई निलम्बन गर्न निर्देशन दिए ।

प्रदेश सरकारले उपलब्ध गराएको रकम जिल्लाहरुमा खर्च हुन नसकेको प्रति राउतको चिन्ता थियो । कोरोनासंक्रमण नियन्त्रणका लागि भएको काम बारे प्रगति बुझ्न डाकिएको बैठकमा सरोकारवाला जिल्लाको बिफ्रिङ सुनेपछि मुख्यमन्त्री राउतले जिल्लाहरुलाई उपलब्ध गराइएको रकमबाट खर्च हुन नसक्नु दुःखद रहेको उनले बताए ।

प्रदेश सरकारले कोरोना भाइरस संक्रमण हुन नदिनका लागि प्रत्येक जिल्लालाई ५०÷५० लाख रुपैयाँ उपलब्ध गराएको थियो । मुख्यमन्त्री राउतले कुनै पनि जिल्लामा कोरोना भाइरस संक्रमण रोक्नका लागि दिइएको रकम प्रयोग हुन नसक्नु दुःखद रहेको बताए । उनले भने– ‘तपाईंहरुले सेनिटाइजर वितरण गरेको भए, म खुशी हुन्थे वा भोकै रहेको व्यक्तिलाई खाना खुवाएर रकमको प्रयोग गरेको भए मलाई खुशी हुन्थ्यो ।’ उनले अघि थप्दैँ भने– ‘मलाई लागेको थियो, तपाईंहरुले यो बैठकमा थप बजेटको माग गर्नुहुन्छ, तर त्यस्तो देखिएन ।’

मुख्यमन्त्री राउतले यस प्रदेशमा कोरोनासंक्रमण हुन नदिनका लागि जहाँबाट हुन्छ रकमको सदुपयोग गर्न प्रत्येक जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुलाई निर्देशन दिए । यो भाइरसको संक्रमणबाट बच्नका लागि के के उपाय अपनाउन सकिन्छ त्यसका लागि योजना ल्याउन भन्दै त्यसलाई कार्यान्वयन गर्न तयार रहेको उनले प्रतिबद्धता समेत व्यक्त गरे ।

मुख्यमन्त्री राउतले कोरोनाभायरसको संक्रमण नियन्त्रणका लागि जस्तो सुकै कदम चाल्न सुरक्षा अधिकारीहरुलाई निर्देशन दिए ।

उनले अहिलेको अवस्थामा कुनै पनि किसिमको किन्तु परन्तु नभई जनताको जनधनको सुरक्षामा सम्पूर्ण शक्ति लगाउन निर्देशन दिएका थिए ।

कोरोना भाइरसका कारण विश्वनै त्रसित भएको बेलामा समान्य रुघा खोकी समेतको उपचारमा चिकित्सक तथा अस्पतालहरुले हेल चक्र्याइँ गरि रहेको गुनासो आएको भन्दै मुख्यमन्त्री राउतले त्यस्ता अस्पताल र चिकित्सकहरुलाई सूची तयार गरी पठाउन प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुलाई निर्देशन दिए । उनले भने– राज्यको सुविधा प्रयोग गरे पनि संकटको बेलामा बदमासी गर्ने जो कोहीलाई पनि कारबाही गर्छौँ, तपाईहरु सिफारिस गर्नुहोस् लाइन्सेन्स खारेजीसम्मको कारबाही हुन्छ ।

महामारी नियन्त्रणको लागि आवश्यक्ता अनुसारको व्यवस्था जिल्ला स्तरमै गर्न सुझाव दिदै  मुख्यमन्त्री राउतले रकमको आभाव हुन नदिने प्रतिबद्धता समेत जनाए ।

बैठकमा सुरक्षा निकायका प्रमुखहरुले राखेको जिज्ञासामा भौतिक पूर्वाधार मन्त्री जितेन्द्र सोनल, आन्तरिक मामिला तथा कानून मन्त्री ज्ञानेन्द्र कुमार यादव र उद्योग, पर्यटन तथा वन मन्त्री राम नरेश रायले सम्बन्धित विषयहरुमा आ–आफ्नो धारणा राखेका थिए ।

बैठकमा चारवटै सुरक्षा निकायका प्रदेश प्रमुख, ८ वटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी, नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी र अनुसन्धानका प्रतिनिधिहरुको समेत उपस्थिति थियो ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुले महामारी नियन्त्रणको लागी जिल्लामा भएका प्रयासहरु, र अगामी दिनमा गर्नु पर्ने योजनाहरु बारे जानकारी गराएका थिए ।

यता कोरोना भाइरस संक्रमण नियन्त्रण तथा यसका पीडितहरुलाई सहयोग गर्ने उद्देश्यका लागि प्रदेश सरकारले स्थापना गरेको राहत कोषमा सिटिजन्स बैंक र कृषि विकास बैंकले रकम उपलब्ध गराएको छ । सिटिजन्स बैंक प्रादेशिक कार्यालयले ७ लाख र कृषि विकास बैंकले ५ लाख रुपैयाँ उपलब्ध गराएको हो ।  दुबै बैंकका प्रतिनिधिहरुले आजै मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतलाई चेक हस्तान्तरण गरेका थिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.