केन्द्रीय संस्करण

कोरोनाको आशंकामा मृत्यु भएका युवकको शव कसैले छोएन, श्रीमती ८ घण्टादेखि अस्पताल बाहिर अलपत्र

person explore access_timeचैत १६, २०७६ chat_bubble_outline0

बुटवल । आइसोलेसनमा रहँदा मृत्यु भएका युवकको शव ८ घण्टा वितिसक्दा पनि उठाइएको छैन ।  कोरोना भाइरसको आंशकामा आइसोलेसनमा रहेका रुपन्देहीको सैनामना नगरपालिका वडा नम्बर ४ बस्ने ३४ वर्षीय बावुराम थापाको आज मृत्यु भएको थियो । मृत्यु भएको भएको ८ घण्टा बितिसक्दा समेत उनको शव नउठाइएको मात्र होइन उनकी श्रीमती रिता थापा अस्पताल बाहिर पीडामा छट्पट्टाईरहेकी छिन् । कोरोना सन्त्रासका कारण उनलाई बाहिर समेत कसैले सहयोग गरेका छैनन् ।

दिउँसो १२ बजे सैनामैना मुर्गीयाबाट हिँड्दै बुटवल आएकी रिता शव निकाल्ने आशामा साँझसम्म अस्पताल बाहिर कुरिरहेकी थिइन् । कोरोना लागेको आशंकामा आइसोलेसनमा राखिएका थापाको मृत्यु भएपछि शवलाई छुने आँट कसैले गरेका छैनन् भने परिवारलाई समेत अहिलेसम्म कुनै  क्यारेन्टाइनमा राखिएको छैन् । यद्यपि उनलाई सैनामैनामा निर्माण गरिएको क्यारेन्टाईनमा राख्ने निणर्य भएको  प्रदेशका सामाजिक विकास मन्त्री सुदर्शन बराल र अस्पतालका फोकल पर्सन डा.सुर्दशन थापाले रातोपाटीलाई जानकारी दिएका छन् । पति वियोगमा रहेकी रिताले भने आफुलाए अस्पताल भित्र छिर्न नदिएको गुनासो पोखिन् । उनले भनिन्, ‘न मलाई कतै राख्ने कुरा भएको छ, न अस्पतालभित्र छिर्न दिइयो, म आतिएर साँझ जवरजस्त अस्पतालको गेटबाट भित्र छिरेकी छु । मलाई कतै राख्ने व्यवस्था गनुपरयो ।’

दुई सन्तानकी आमा उनले आफ्नो सन्तानलाई समेत साथमा ल्याइदिएर क्वारेन्टाइनमा राख्न आग्रह गरेकी छिन्  । बैदेशिक रोगजारीका क्रममा लामो समय दुबई बसेका थापा केही दिनअघि नेपाल फर्किएका  थिए । ज्वरो आएपछि १३ गते बुटवलको लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा भर्ना हुन आएका उनलाई कोराना अस्पतामा आइसोलेसनमा राखिएको थियो । उनको स्वाव परीक्षणका लागि काठमाडौ पठाइएको तर रिपोर्ट आइनसकेको अस्पतालले जानकारी दिएको छ । मन्त्री बरालले रिर्पोट भोली दिउँसो दुई बजेसम्म आउन सक्ने सम्भावना रहेको बताए ।  मृत्तक थापाको डेरा सैनामैनामा अहिले दुई छोरा मात्र रहेको एक आफन्तले बताए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.