केन्द्रीय संस्करण

औषधि पसलबाहेक सबै बन्द गर्ने रौतहट प्रशासनको  निर्णय

person explore access_timeचैत १६, २०७६ chat_bubble_outline0

रौतहट । लकडाउनलाई थप कडाई गर्न औषधि पसलबाहेक सबै पसल बन्द गर्ने स्थानीय प्रशासन रौतहटले निर्णय गरेको छ । खाद्यान्न, तरकारी, ग्यास खरिदको नाउमा जिल्लामा मानिसको आवागमन बढेको निष्कर्षहसित आइतबार बसेको सुरक्षा सतिमतिको बैठकले शान्ति सुरक्षा ऐन २०२८ लाई टेकेर निर्णय गरिएको जिल्ला प्रमुख अधिकारी (सिडिओ) बाशुदेव घिमिरेले बताए ।


लकडाउनको छेठाँै दिन उक्त निर्णयको जिल्ला सदरमुकाम गौरमा पूर्णपालना भएको छ । आइतवार बिहानै देखि औषधी पसलबाहेक सबै पसल बन्द रहेका छन् । गौरको जस्तै जिल्लाका १८ वटै स्थानीय तहमा औषधि पसल बाहेक सबै पसल बन्द गर्न प्रहरीलाई निर्देशन दिसकेको सिडिओ घिमिरेले जनाए ।

सदरमुकाम गौरसँगै, गरुडा, चन्द्रपुरमा औषधि पसल बाहेक अन्य सबै पसल, होटेल लगायत ब्यापारिक प्रतिष्ठान बिहानैदेखि बन्द रहेका छन् । कटहरिया बजारका केही ब्यापारीले किराना फलफूल पसल खोलेपछी बजारमा मानिसको आवागमन बढेको थियो ।

ईलाका प्रहरी कार्यालय कटहरिया र सशस्त्र बेस क्यामप दुुधियाभारबाट गएको संयुुक्त गस्ती टोलीले बजार बन्द गराइ खरिद गर्न आएकाहरुलाई लखेटेको थियो ।

नेपालप्रहरी, सशस्त्र प्रहरी, अस्पताल बाहेक सबै सरकारी सेवा बन्द छन् । जिल्लाको मुख्य बाटो देखि सहायक मार्गमा नेपाल प्रहरी र सशस्त्र प्रहरीको गस्तीका गाडी तदारुक्ताका साथ दौडिरहेको देखिएका छन् । 
भारतको मुख्य नाका र साना नाकाहरुमा पनि प्रहरी परिचालन गरिएको रौतहट प्रहरी प्रमुख एसपी रबीराज खडकाले बताए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.