केन्द्रीय संस्करण

भारतमा अलपत्र नेपालीको तत्काल उद्दार गर्न नेता केसीको आग्रह

person explore access_timeचैत १३, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । काँग्रेस नेता अर्जुन नरसिंह केसीले भारतमा अलपत्र अवस्थाका रहेका नेपाली नागरिकको यथाशीघ्र उद्दार गर्न माग गरेका छन् । 

भारतको मुम्बईबाट स्वदेश फर्किनका लागि रेलमा आएका करिब ८० जना नेपालीहरू नयाँदिल्ली महानगरनिकट पूर्ववर्ति गाजियावादमा अलपत्र परेको खबर आएको भन्दै नेता केसीले उनीहरुको तत्काल उद्दार गर्न माग गरेका हुन् । 

‘भोकै–प्यासै बीच बाटोमा अलपत्र र उपायहीन अवस्थामा रोकिएको र हालसम्म उनीहरूको कतै–कसैबाट उद्धार नभएको स्थितिप्रति अत्यन्त दुःखीत छु’, केसीले सामाजिक सञ्जालमार्फत भनेका छन्, ‘त्यसमा डेढमहिनाको बच्चासहितकी सुत्केरी महिला पनि छन् र भोकै रहेको बच्चाले आमाको दूध पनि खान नपाएको हृदयविदारक,कारुणिक अवस्था एक सार्वजनिक भिडियोमा देखिन्छ ।’

कोरोना भाईरस महामारीको संकटबीच अलपत्र उनीहरुको नेपाल सरकारले उद्दार गर्न ढिलाइ गर्न नहुने नेता केसीको जोड छ । 
‘अघिल्लो महिना चीनको उहानमा कस्टकर अवस्थामा रहेका १७० नेपाली नागरिकहरूलाई जसरी सरकारले आफ्नै विमान पठाएर स्वदेश ल्याउने स्वागतयोग्य काम गरेको थियो, संकटको यस अवस्थामा स्वदेश फर्किन चाहने तर उपयाहीन अवस्थामा अलपत्र परेका आफ्ना नागरिकहरू जहाँ भए पनि स्वदेश फर्काउन सरकारले यसैगरी विशेष प्रबन्ध मिलाउनुपर्छ भन्ने मेरो दृढ मान्यता र जोडदार माग छ’, केसीले भनेका छन् । 
 
नेपालमा जस्तै भारतमा पनि लकडाउन भएकाले ती नागरिकहरूले चाहेर पनि स्वयं प्रबन्ध मिलाएर नेपाल फर्किन सक्ने अवस्थामा नभएकाले सरकारकै पहलकदमी जरुरी रहेको उनको भनाइ छ । 
यस्तै नेता केसीले नेपालमा गरिएको लकडाउन स्वागतयोग्य रहेपनि दैनिक ज्याला मजदुरी गरेर गुजारा गर्नेहरु समस्यामा परेको भन्दै उनीहरुको लागि सरकारले तुरुन्त राहत प्याकेजको व्यवस्था गर्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् । 
यस्तै चिकित्साकर्मीको सुरक्षा,  दैनिक उपभोग्य सामग्रीको  माग र आपूर्तिको व्यवस्थापनतिर पनि विशेष चनाखो बन्नुपर्ने नेता केसीले धारणा राखेका छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...