केन्द्रीय संस्करण

कोरोना संक्रमण हुने डरले बंगलादेशकी पूर्वप्रधानमन्त्री जिया रिहा

person explore access_timeचैत १२, २०७६ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । कोरोना भाइरसको त्रासका बीच बंगलादेशकी पूर्वप्रधानमन्त्री खालिदा जिया जेलबाट रिहा भएकी छिन् । बंगलादेशकी पूर्व प्रधानमन्त्री एवम् मुख्य विपक्षी दलका नेता समेत रहेकी जियालाई कोरोना भाइरसको आतंकका बीच रिहा गरिएको हो । त्यहाँको विपक्षी नेशनलिष्ट पार्टीले कोरोना महामारीका कारण जेलभित्र समेत संक्रमण बढ्ने खतरालाई ध्यान दिँदै मानवियताका आधारमा जियालाई ६ महिनाका लागि जेलबाट रिहा गरिएको एक विज्ञप्तिमार्फत जानकारी दिएको छ ।  

खालिदा जिया निकै महिनादेखि बिरामी समेत छिन् । ७४ वर्षीया जिया उच्च रक्तचापसहित ह्रदयघातको बिमारी समेत हुन् । बंगलादेश नेशनल पार्टीकी प्रमुख उनले भ्रष्ट्राचारको मामलामा १७ वर्षको जेल सजाय भुक्तान गरिरहेकी छिन् । उनी सन् २०१८ फेब्रुअरी ८ मा जेल परेकी थिइन् । बंगलादेशका गृहमन्त्री असद–उज–जमानले भनेका छन्–‘जियालाई मानवीय आधारमा शर्तका साथ रिहा गरिएको हो ।’ स्मरणरहोस्ः जिया सन् १९९१ प्छि ३ पटक बंगलादेशको प्रधानमन्त्री भइसकेकी नेतृ हुन् ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.