केन्द्रीय संस्करण
समाचार

बैंकका सीमित शाखा खुल्ला हुने, अत्यावश्यक कारोबार नरोकिने

person explore access_timeचैत ११, २०७६ chat_bubble_outline1

काठमाडौं । बैंक तथा वित्तीय संस्थाको सीमित शाखा खुला हुने भएको छ ।

 राष्ट्र बैंकका अधिकारी र नेपाल बैंकर्स संघका पदाधिकारीहरुको अनौपचारिक छलफलले लकडाउनको समयमा पनि बैंकिङ कारोबार सूचारु गर्न सीमित शाखाहरु खुला गर्ने निर्णय गरेको हो । 

नेपाल बैंकर्स संघका अध्यक्ष भुवनकुमार दाहालले लकडाउनको समयमा ग्राहकको संख्या कम भए पनि अत्यावश्यक सेवा उपलब्ध गराउन सीमित शाखा खुला गर्न लागेको बताए । 

‘हामीले मोबाइल बैंकिङ इन्टरनेट बैंकिङबाट कारोबार गर्न सबै भुक्तानी निःशुल्क बनाएका छौं, एउटा बैंकबाट अर्को बैंकमा र एउटा खाताबाट अर्को खाताबाट कारोबार गर्न मिल्छ, त्यसको शुल्क पनि लाग्दैन । हाम्रो उद्देश्य अनलाइन पेमेन्टको प्रयोग बढी गरौं भन्ने हो, तर सबैले अनलाइन पेमेन्ट गर्नुहुन्छ भन्ने छैन, त्यसका लागि हामीले सीमित शाखा खुलाउने भनेका हौं’ दाहालले भने । 

नेपाल राष्ट्र बैंकका कार्याकारी निर्देशक देवकुमार ढकालले बैंक खुला गर्ने कि नगर्ने भन्नेबारे सम्बन्धित बैंक र बैंकर्स संघले छलफल गरेको भन्दै संघले गरेको निर्णयलाई राष्ट्र बैंकले समर्थन र सहजीकरण गरिदिने बताए । 
सरकारले लकडाउनको घोषणा गर्दै बैंकिङ सेवालाई अत्यावश्यक सूचीमा नराखेपछि बैंकहरु खुल्छन् कि खुल्दैनन् भन्ने अन्यौलता सिर्जना भएको थियो । सरकारी निर्देशनलाई हेर्दा बैंक तथा वित्तीय संस्था खुल्ने अवस्था थिएन । 

अब बैंकहरु खुला गर्नका लागि विशेष पास माग्न बैंकर्स संघ र सम्बन्धित बैंकहरुले स्थानीय प्रशासनसँग पहल गर्नेछन् । आवश्यक परे राष्ट्र बैंक र अर्थ मन्त्रालयले उनीहरुलाई सहजीकरण गर्ने बताइएको छ । तर कुन बैंकका कुन शाखा खुल्छन् भन्ने कारे सम्बन्धित बैंकहरुले नै सूचना जारी गर्नेछन् ।  

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. March 24, 2020, 10:03 a.m. Sanjeena Tuladhar
    Banks must provide uninterrupted service through ATM but opening branches would not be safe for employees working who travel from different destinations. And will the Banks take full responsibility that the employees would not be contaminated and further contaminate their home family??
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.