कोरोना आतंकः अस्ट्रेलियामा रहेका नेपालीलाई दूतावासको यस्तो अपील

person explore access_timeफागुन २८, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । अस्ट्रेलियास्थित नेपाली राजदूतावासले अस्ट्रेलियाका विभिन्न स्थानमा रहेका नेपालीलाई संयमित एवं सतर्क हुन अपिल गरेको छ ।


अस्ट्रेलियामा कोरोनाभाइरसको संक्रमण देखिएको र एक नेपाली विद्यार्थीमा समेत संक्रमण फेला परेको अवस्थामा नेपाली राजदूतावासले त्यहाँ रहेका नेपाली समुदायलाई उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह गरेको हो ।दूतावासले संक्रमित विरामीको सम्पर्कमा नआउने, स्थानीय सरकारका ‘हेल्थ अथोरिटीज’ बाट जारी भएको निर्देशनसमेतलाई मनन् गरी अत्यावश्यक काम परेमा बाहेक भीडभाडमा नजाने र सकेसम्म भीडभाड हुने प्रकृतिका कार्यक्रम आयोजना नगर्न पनि आग्रह गरेको छ ।यस्तै, हाच्छिउँ गर्दा वा खोकी लाग्दा रुमाल वा टिस्यु पेपरले मुख छोप्ने, फोहोर हातले नाक, मुख र आँखा नछुने, पटक पटक साबुन पानीले हात धुने र स्यानिटाइजरको प्रयोग गर्न पनि दूतावासले आपील गरेको छ ।

सम्भव भएसम्म कसैसँग हात नमिलाउने, अंकमाल नगर्ने, अधिकृत वारिसनामा, मञ्जुरीनामा लगायत राजदूतावासमा स्वयं उपस्थित भई सहीछाप गरिदिनुपर्ने कामका लागि बाहेक अन्य सेवाका लागि आफू नआइ द्रुत मेल (हुलाक) मार्फत कागजातहरु पठाउन पनि आग्रह गरिएको छ ।

रुघा, खोकी, ज्वरोजस्ता समस्या देखा परेमा तत्काल नजिकको स्वास्थ्य केन्द्रमा सम्पर्क गर्न पनि दूतावासले आग्रह गरेको छ ।

हालै नेपालबाट अस्ट्रेलियाको होबार्ट पुगेका एक नेपाली विद्यार्थीमा कोरोनाभाइरसको संक्रमण देखिएकाले हाल निजको रोयल होबार्ट अस्पतालमा उपचार भइरहेको र निजको अवस्थामा सामान्य एवं सुधारोन्मुख रहेको जानकारी उक्त अस्पतालबाट प्राप्त भएको दूतावासको भनाइ छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।