अस्ट्रेलियाको सिड्नीमा होली म्युजिकल कन्सर्ट हुने

person explore access_timeफागुन २०, २०७६ chat_bubble_outline0

सिड्नी । रङ्गहरुको पर्व होलीको अवसर पारेर एशोसिएसन अफ नेपाल तराई इन अस्ट्रेलियाले सिड्नीमा होली म्युजिकल कन्सर्ट आयोजना गर्ने भएको  छ । आगामी मार्च ६ मा हर्सभिलको मराना अडिटोरियम  उक्त कार्यक्रम हुन लागेको हो ।


उक्त कार्यक्रमका लागि रियालिटी सो लोक स्टारको उत्कृष्ट पाँचमा  पर्न सफल लोकगायक रविराज शाह, पप गायिका प्रश्ना शाक्य र भोजपुरी गायक सुनिल पण्डित नेपालबाट आउने निश्चित भएको संस्थाका अध्यक्ष प्रविण चौरासियाले जानकारी दिए । कन्सर्टको लागि  उनीहरु ४ मार्चमा आउने निश्चित भएको उनले जानकारी दिए ।अध्यक्ष चौरासियाका अनुसार अस्ट्रेलियामा होली विशेष म्युजिकल कन्सर्टहरु सन् २००८ देखि आयोजना गर्न थालिएको हो । तर हल बुक गरेर नेपालबाट कलाकार ल्याएर होली मेला आयोजना गर्न थालिएको यो  पहिलोपटक हो । उनका अनुसार गतवर्ष संकलन भएको आर्थिक रकम नेपालका केही स्कुलमा खर्च गरिएको थियो ।यसवर्ष पनि संकलन भएको ५० प्रतिशत रकम गत महिना न्यू साउथ वेल्स राज्यमा भएको आगलागी नियन्त्रणमा संलग्न फायर फाइटर र अग्नि पीडितलाई  उपलब्ध गराउने योजना  रहेको अध्यक्ष चौरसियाले बताए । प्रायोजक र टिकट बिक्रिबाट उठेको आर्थिक संकलन काउन्सिल मार्फत  आगलागी पीडितलाई उपलब्ध गराइने उनले बताए ।

अध्यक्ष चौरासियाले भने, ‘अहिलेसम्म टिकट ३०० भन्दा बढी गएको छ र त्यो दिन गायक रामकृष्ण ढकालको कार्यक्रम पनि  रहेकोले सहभागीहरु बाँडिने सम्भावना पनि छ तर हामीले आशा गरेअनुसार नै दर्शक आउनेमा आफू विश्वस्त रहेको चौरसियाले जानकारी दिए । 

ठुलै संख्यामा नेपालीहरु सहभागी हुने अपेक्षा गरिएको सो कार्यक्रममा सभ्य भएर सबैले सबैलाई रंग लगाउने, होली गीतहरुमा रमाउने र होलीमा नेपालमा बनाइने परम्परागत खानाहरु पनि राखिने उनले बताए । नेपालको तराई भूभागको संस्कृति बचाउन हरेक वर्ष छठ, होली, इद जस्ता पर्वहरु मनाउने गरेको अध्यक्ष चौरसियाले बताए । कार्यक्रमको लागि टिकट दर १५ अस्ट्रेलियन डलर राखिएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।