केन्द्रीय संस्करण

ह्वीलचियरमै ट्याटु

person explore access_timeफागुन १९, २०७६ chat_bubble_outline0

अन्र्तराष्ट्रिय ह्वीलचियर दिवसको अवसरमा ‘समावेशीता सहितको सहभागीता’ भन्ने मूल नाराकासाथ ह्युमन राइट्स ट्याटु फाउन्डेसन र जावलाखेल ह्वीलचियर खेलकुद आयोजनामा ह्युमनराइट्स ट्याटु इभेन्ट २०२० सम्पन्न भएको छ ।    

मार्च १ अर्थात “अन्तर्राष्ट्रिय ह्वीलचियर दिवस”को अवसर पारेर ट्याटु इभेन्ट सञ्चालन गरेको हो । कार्यक्रममा ३५ जना भन्दामाथि अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरुले ट्याटु खोपाएर सहभागीता जनाएका थिए । त्यस्तै गरी विभिन्न देशका विदेशीहरुले पनि त्यस कार्यक्रममा भाग लिनुकासाथै अन्य व्यक्तिहरुले पनि स्वइच्छाले सहभागी भएका थिए । 

विशेष गरी मानव अधिकारसम्बन्धी विश्वव्यापी घोषणा–पत्रको धारा १ देखि ३० सम्म लेखिएका सम्पूर्ण कुराहरु जसको जम्मा अक्षर संख्या ६७७३ रहेका छन्, यति संख्यामा रहेका अक्षरलाई ट्याटुमार्फत सहभागी हुन इच्छुक व्यक्तिहरुले चाहेको ठाउँमा एउटा अक्षरको ट्याटु खोपी कार्यक्रम सञ्चालन भएको हो । ६७७३ मध्ये हालसम्म विभिन्न देशहरुमा यस प्रकारका ट्याटु इभेन्ट आयोजना गरेर ४००० भन्दा माथि अक्षर संख्याको ट्याटु खोपिसकेको छ । 

कार्यक्रममा सहभागिहरु आफ्नो शरीरमा ट्याटु खोपाउन एकदम उत्सुक देखिन्थे । र आफु पनि मानव अधिकारवादीको रुपमा रही यसबारे अरुलाई पनि बुझाउन सक्छु भन्दै ट्याटु खोपाइरहेका थिए । 
अन्तर्राष्ट्रिय ह्वीलयिचर दिवसको अवसरमा भएको सो कार्यक्रम बिहान ११ बजेदेखि बेलुकी ६ बजेसम्म चलेको थियो । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.