केन्द्रीय संस्करण

शेर्पा समुदायमा ग्याल्बो ल्होसारको रौनक, १२ तस्बिरमा हेरौं

person explore access_timeफागुन १४, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष फागुन शुक्ल प्रतिपदाका दिन शेर्पा समुदायले मनाउने सांस्कृतिक पर्व ग्याल्बो ल्होसार विविध कार्यक्रम गरी आज मनाइएको छ । नयाँ वर्षका रूपमा शेर्पा समुदायले ग्याल्बो ल्होसार मनाउने गर्दछन् । ग्याल्बो ल्होसार भोटका नवौँ राजा उदे गुङ्ग्यालका पालादेखि वसन्त पर्वका नामले मनाउन शुरु गरिएको हो ।

विगतमा हिमाली क्षेत्रका १२ जिल्लामा मनाइने ग्याल्बो ल्होसार हाल २२ जिल्लामा मनाइन्छ । शेर्पा जातिको बसाइसराइसँगै यो पर्व मनाउने जिल्ला बढेको हो । यसैक्रममा बुधबार काठमाडौंको जोरपाटीस्थित बौद्ध गुम्बामा पनि शेर्पा समुदायले ग्याल्बो ल्होसार पर्व धुमधामका साथ मनाएका छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...