केन्द्रीय संस्करण

जुत्ता हान्नेलाई जब मार्टिन लुथर किङ्गले यसो भने

person explore access_timeमाघ १६, २०७६ chat_bubble_outline0


मार्टिन लुटर किङ्ग अश्वेतहरुका अधिकारका लागि लड्ने महान् व्यक्ति हुन् । रंगभेदका विरुद्ध उनले अहिंस्रक आन्दोलन सञ्चालन गरे र सोही आन्दोलनको बलमा अश्वेतहरुका पक्षमा थुप्रै अधिकारहरु हासिल गरेर छाडे ।

अश्वेत आन्दोलनका लागि लड्ने तिनै महान नेता मार्टिन लुथर किंग एक पटक सार्वजनिक सभामा भाषण दिइरहेका थिए । त्यही बेला रंगभेदका समर्थक एक जना उदण्ड मानिसले मञ्चमा एउटा जुत्ता फ्याँक्यो । त्यो जुत्ताले झण्डै उनलाई नै लाग्यो । त्यो देखेर सभामा खैलाबैला मच्चियो । मार्टिनका आक्रोशित समर्थकहरुले त्यो जुत्ता फ्याँक्ने मानिसलाई खोज्न थाले ।

तर लुथरले आफ्ना समर्थकहरुलई सम्झाउँदै भने– “धन्य रहेछ यो देश, जहाँका निवासीले आफ्ना शुभेच्छुकलाई यतिसम्म माया गर्छन् । वास्तवमा यो जुत्ता उनले मलाई हिर्काएका होइनन्, पैदल हिँड्दा गाह्रो हुन्छ भनेर ती उदारमन भएका व्यक्तिले  मलाई सहयोग गरेका हुन् । तर जुत्ता एउटा मात्रै भयो । कृपया अर्को जुत्ता पनि दिनुभए म आभारी हुने थिएँ ।”

आफूलाई जुत्ता हान्ने मानिसप्रति कत्ति पनि रिसराग नराखी मार्टिनले स्थितिलाई सम्हाले । उनको यो महानता देखेर सभामा उपस्थिति सबै नतमस्तक भए । सबैले मार्टिनको जयजयकार गरे ।

Photo: https://media.graytvinc.com

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.