केन्द्रीय संस्करण

सरकारी कर्मचारीलाई कानून व्यवसायी प्रमाणपत्र नदिने निर्णय

person explore access_timeमाघ १०, २०७६ chat_bubble_outline3

नेपाल कानून व्यवसायी परिषद्ले यस वर्षदेखि सरकारी तथा सङ्घसंस्थामा पूरा समय काम गर्ने कर्मचारीलाई कानून व्यवसायी प्रमाणपत्र नदिने निर्णय गरेको छ ।

    परिषद्को आज बसेको बैठकले उत्तीर्ण परीक्षार्थी कुनै सरकारी, गैरसरकारी, सङ्घसंस्था वा निकायमा पूरा समय नोकरीमा संलग्न व्यक्ति वा अन्य कुनै निकाय संलग्न व्यक्तिले नोकरी समाप्तिपछि मात्र पाउने निर्णय गरेको हो । 

परिषद्का सचिव रामहरि काफ्लेका अनुसार सरकारी वा पूर्णकालीन रुपमा काम गर्ने कर्मचारीलाई कानून व्यवसायी प्रमाणपत्र नदिने निर्णय भएको छ । त्यस्ता व्यक्तिले लिन चाहेमा सरकारी नोकरी वा व्यवसाय छोडेपछि वा कानून व्यवसाय गर्ने स्वीकृति निज बहाल रहेको निकायबाट लिएको प्रमाण पेश गरेमा कानून व्यवसायी प्रमाणपत्रका लागि निवेदन दिन पाउनेछ । 

परिषद्ले अधिवक्ता तहको २७ औँ विशेष परीक्षाफल प्रकाशित गर्नअघि सो निर्णय गरेको हो । सचिव काफ्लेका अनुसार परिषद्ले सो नियम यही परीक्षादेखि नै लागू हुनेछ । यसअघि सरकारी वा अन्य पेशा गर्ने व्यक्तिले पनि कानून व्यवसायी प्रमाणपत्र लिँदै आएका थिए । यो पेशालाई मर्यादित र सम्मानित बनाउने उद्देश्यले परिषद्ले उक्त निर्णय गरेको जनाएको छ । परिषद्बाट अहिलेसम्म करीब १८ हजार कानून व्यवसायीले कानून व्यवसायी प्रमाणपत्र लिएका छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

 1. Jan. 26, 2020, 11:23 p.m. Kabita
  होइन प्रमाण पत्र आखिर के का लागि? जागिर खानाको लागि मात्र हो कि तिमि काम गर्न वा पेशा गर्न योग्य छौ भन्नको लागि? सरकारी होस या गैरसरकारी गर्ने त पेशा हो नि। अनि सरकारी पेशा छाड्न मन लागे के गर्ने नि। मर्यादित बनाउन रे, त्यसको लागि त code of conduct गतिलो बनाउने, लागु हुने तरिका बनाउने होला नि।।
 2.  0 Reply
 3. Jan. 25, 2020, 1:37 p.m. Pramod Kumar Ray
  Right decision
 4.  0 Reply
 5. Jan. 25, 2020, 8:02 a.m. प्रभस पराजुली
  पहिले लिने को हक मा नि ??? यो त एक पक्षिय अन्याय भयो अनि काम गरेको सस्था ले बाध्य भएर बनाएर लिइ हाल्छ यसमा नि के भनु हुन्छ नि ???
 6.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.