केन्द्रीय संस्करण

प्रदेश पाँचको स्थायी राजधानीका लागि बुटवलको विकल्प छैन : नेता खाँण

person explore access_timeमाघ १०, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेस संसदीय दलका प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाँणले प्रदेश ५को स्थायी राजधानीका लागि बुटवलको विकल्प नभएको बताएका छन् । भौतिक पूर्वाधार, सुरक्षा, यातायात, अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध, आर्थिक गतिविधि र भौगोलिकताको हिसाबले पनि प्रदेशको राजधानी रुपन्देहीमा नै उचित हुने उनले बताए ।

रुपन्देहीको तिलोत्तमा उद्योग वाणिज्य संघले आजदेखि सुरु भएको राष्ट्रिय औद्योगिक व्यापार मेला तथा कृषि पर्यटन महोत्सव उद्घाटन कार्यक्रममा नेता खाँणले रुपन्देहीमै स्थायी राजधानी बनाउने गरी पहल गर्न प्रदेश सरकारलाई आग्रह गरे ।

नेता खाँणले सरकारले संविधानको प्रतिकुलमा काम गरेको आरोप लगाउँदै सरकारले जनतालाई मालिक बनाउने बेला आफै मालिक बन्न खोजेको बताए  । जनतालाई सुरक्षा दिने र अधिकार दिने प्रमुख दायित्व सरकारको भएको उल्लेख गर्दै आफ्नो प्रमुख दायित्वलाई सरकारले आत्मसाथ गर्न नसकेको दावी गरे ।

प्रदेश सांसद रमा अर्यालले उद्योगी व्यवसायीलाई स्वतन्त्र रुपमा उद्योग सञ्चालनका लागि सरकारले वातावरण सिर्जना गर्न नसकेको बताइन् ।

नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघ कार्यसमितिका सदस्य सुरेन्द्र श्रेष्ठले सरकारका नीति नियम गलत भएकाले उद्योग व्यवसाय फस्टाउन नसकेको दावी गर्दै सरुकारले गर्ने काम नीजि क्षेत्रले गरेको बताए । 

१५ करोडको आर्थिक कारोवार हुने र ३ सय बढी स्टल रहने मेलामा ५ लाख दर्शकले अवलोकन गार्ने आयोजकहरुको अपेक्षा छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...