अस्ट्रेलियाको स्थानीय चुनावमा नेपाली युवाको उम्मेदवारी

person explore access_timeमाघ ९, २०७६ chat_bubble_outline0

टुउम्बा– अस्ट्रेलियामा आगामी मार्च २८मा हुन गइरहेको स्थायिन निर्वाचनका लागि एक नेपाली युवाले आफ्नो उम्मेदवारी दिएका छन् ।


अस्ट्रेलियाको टुउम्बा क्विन्सल्याण्ड राज्यको टुउम्बा काउन्सिल उम्मेदवारको रुपमा एकराज अधिकारीले आफ्नो उम्मेदवारी दर्ता गराएका हुन् ।विगत ११ वर्षदेखि अस्ट्रेलियाको टुउम्बा क्विन्सल्याण्डमा बसोबास गर्दै आएका एकराज अधिकारीले टुउम्बा परिषदमा आफ्नो उम्मेदवारी दिएको जानकारी दिएका छन् । उम्मेदवारी दिए लगत्तै एक भिडियो जारी गर्दै अधिकारीले टुउम्बा राज्यको विकासका लागि युवा सहभागितालाई प्रोत्साहित गर्न आफू लागि पर्ने पनि जनाएका छन् ।

अस्ट्रेलियाको एक ठूलो सहर टुउम्बा १३ हजार स्क्वायर किलोमिटरमा फैलिएको छ । जहाँ एक लाख ५० हजार जनसंख्याबाट एक जना मेयर सहित १० जना परिषद सदस्य निर्वाचनबाट चुनिने छन् । 

अधिकारीले उक्त राज्यमा नेपाल र नेपालीलाई चिनाउन, नेपालको कला तथा संस्कृतिको प्रचार प्रसार गर्न विभिन्न कार्यक्रम गर्दै आइरहेका छन् । २०१९ मा भएको टुउम्बा भाषा तथा संस्कृतिक महोत्सवमा २५ हजारको सहभागिता गरेको थियो जहाँ नेपाली कला संस्कृतिको प्रचार प्रसार पनि गरिएको थियो जसको अध्यक्षता अधिकारीले नै गरेका थिए ।

अधिकारी नेप्लिज एसोसियशन अफ नेपालका अध्यक्ष समेत हुन् । अधिकारी दुई छोरी र श्रीमतिका साथ अस्ट्रेलियामा बसोबास गर्दै आएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।